Onyx, je svým vzezřením nerost spíše běžného typu, takový s prominutím přehlédnutelný kousek. 

Z hlediska praktického využití mystikové radí použít onyx při usmiřování u milostných hádek, také jej doporučují použít ve svatební či zásnubní den - vyměnit si pruhovaný onyx ve formě malého ornamentu pro štěstí. Na emoční rovině tento polodrahokam má moc obnovit důvěru v lidi.

Já sama jsem před několika lety dostala od kamarádky krásný popelník vyrobený právě z onyxu, doufám, že je vám jasné, že jsem jej nikdy nepoužila jako kuřáckou potřebu. Přišlo by mi to totiž neuctivé. Onyx  v historii sloužil i k dekorativním účelům, známý je především jako surovina pro zhotovení medailonků, ale na trhu můžete dostat i misky, svícínky či právě hmoždířky na bylinky a jiné předměty všedního dne. Bílá čarodějka Cassandra Easonová radí misky z onyxu používat při čištění krystalů, svícny zhotovené z onyxu pak podle jejího učení zvyšují u plamene ochrannou moc a schopnost přitáhnout štěstí! Ze šálků z bílého onyxu pak doporučuje pít krystalové elixíry, aby se zvýšila jejich účinnost.

Neobyčejné síle onyxu se ve své knize O tajemných a magických vlastnostech drahých kamenů věnuje i Miroslav Procházka - V ephodu židovských kněží byl přidělen onyxu kmeni Benjamin, kabalisté jej dávali do spojitosti s archandělem Gabrielem. Podle jeho poznatků o drahých kamenech onyx hodnotila středověká tradice protichůdně. Na jedné straně byl tento nerost vnímán a prezentován jako minerál neštěstí a zlých snů, na druhé straně byl podle tehdejší víry kamenem vznešenosti, důstojnosti a kamenem mobilizujícím k velkým činům. Podle dávných pramenů je tomu i z toho důvodu, že onyx býval často příbytkem bytosti, tzv. dymeje, již bylo zapotřebí nejdříve ovládnout pomocí speciální praktiky. V mnoha esoterických spisech pak nacházíme zákaz použití onyxu k magickým rituálům… Na fyzické úrovni onyx působí na buňky, zejména pak na bílé krvinky, kostní dřeň, Hodgkinovu nemoc, lymfatické žlázy, moniliázu, vaginální infekce, pomáhá při potížích s prsy, zuby, čelistmi, kostním onemocnění a dalšími nemocemi. 

Čtěte také:

Uložit

Uložit

Reklama