5cebca133697fobrazek.pngJá sama jsem nedávno zažila hádku mezi blízkými přáteli, kdy ve vyhrocené chvíli jeden řekl druhému: Co můžu chtít od člověka, který volil Zemana!?

V těchto souvislostech na mě při listování knihou o drahokamech zavolal ohnivý opál. Opály jsou skupina vzácných a nevšedně krásných kamenů. Proč právě ohnivý opál?

Jelikož jeho esoterickým poselstvím pro milovníky nerostů podle vědmy Cassandry je posílení pocitu, že se dokážeme postavit problémům tváří v tvář.
Jeho ohnivá energie nám pomáhá při zvládání závažných problémů, nebo když musíme čelit jiným lidem.

Z hlediska psychické roviny tento polodrahokam dokáže probouzet osobní sílu odvážně čelit citovým otřesům nebo nepříznivým změnám. Jeho výjimečná energie stojí při nás i v situacích, kdy bojujeme s domácím násilím, a to i v rovině sexuálního násilí. Je tu pro nás i tehdy, kdy se potřebujeme vyrovnat s následky hlubokých traumat…

5cebc9d850b8bobrazek.pngOhnivý opál má moc léčit i naše tělesné schránky, především trpíme-li potížemi s břichem, spodní částí zad, s ledvinami, střevy a nadledvinkami.

Esoteriky je doporučen i jako podpora při posílení rozmnožovacího pudu, při potížích s orgasmem, plodností, napomáhá i pokud trpíme nedostatkem železa a při krevních potížích.

Čarodějka Cassandra Eason u ohnivého opálu nabízí jednoduché a účinné kouzlo, za pomoci magie se svíčkou: pokud se na světlo svíčky soustředíte, zakružte ohnivým opálem devětkrát kolem plamene červené svíčky a vyslovte přání. Toto kouzlo pomáhá  přilákat do našich životů peníze a do vztahů zažehnout novou vášeň. U tohoto magického aktu je ale dobré být opatrní a ohnivý opál nedávat blízko k plamenu svíce, jelikož žár by jej mohl poškodit.

Ohnivý opál má i svou bohatou historii, a to především u Indiánů - Aztéků, v Mexiku tento  magický nerost nazývali podle boha stvořitele Quetzalcoatla, jenž měl podobu opeřeného hada - kameny ptáka z ráje.
5cebca5733af6obrazek.png

Ohnivé krystaly opálu mají moc probouzet kreativitu a také usnadnit nové začátky, jakož i nastolit situace, kdy je v našem životě nezbytná  uzdravující destrukce. Tento vzácný kámen je svou podstatou nejaktivnější z celého opálového spektra. Jako kámen pro štěstí je doporučen všem, kteří po něm touží, zvláště pak lidem, kteří chtějí být nezávislí a žít podle svých pravidel. Ohnivý opál, oblíbený kámen dávných Aztéků, je skvělý, i pokud toužíte dosáhnout pokroku v profesním i osobním životě. Je tu i proto, aby nám dodával odvahu při hledání a nacházení trvalé ohnivé lásky u člověka, který je možná nepřijatelný pro vaše blízké okolí, ale ve vašem životě je důležitý.

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Reklama