S hlavou přeplněnou vším možným sedíme doma u stolu a toužíme jen po chvilce klidu, aby si naše myšlenky posedaly vedle sebe a nelítaly vzduchem jako splašené hejno špačků, kteří vzali vinohrad útokem. :-)

V takové situaci doporučují čarodějové zabývající se komunikací s krystaly přizvat na pomoc kámen muskovit. Tento v podstatě běžný nerost má překvapivé schopnosti, a pokud máme to velké štěstí pracovat se žlutou variantou muskovitu ve formě krystalových dvojčat pocházejících z nalezišť v Brazílii, jež dokážou vytvořit pěticípou hvězdu, jedná se o vzácný druh muskovitu, kterému se říká hvězdný krystal.
5d1dd9c10e589obrazek.png

Proč právě muskovit?

Věhlasná vědma a kouzelnice Cassandra Eason nám ve své knize o nerostech sděluje, že muskovit odhaluje lži nebo přehánění. V případě, že hledáme partnera pomocí internetu, doporučuje položit polodrahokam do blízkosti počítače. V situacích, kdy si nejste jistí či váháte v nějakém rozhodování, doporučuje nosit muskovit při sobě ve váčku.


Muskovit z hlediska magické roviny dokáže pomáhat při posílení věšteckého vidění. Vědma dále radí, abychom s pomocí muskovitu hledali obrazy v odrazech na povrchu vody či na povrchu samotného krystalu.

5d1dda3063efcobrazek.pngKámen je potřeba při tomto spojení držet v ruce, kterou nepoužíváme při psaní. V případě, že se nám objeví silná intuitivní myšlenka nebo pocit, vztahující se k nějaké osobě, doporučuje se věřit tomu, co nám naše podvědomí ve spojení se silou krystalu napovídá…
Muskovit podle esoteriků zmírňuje pochybnosti o sobě samých a naši vnitřní nejistotu. Má moc posilovat spojení mezi lidmi, kteří jsou pro nás důležití!

Ve fyzické rovině tento polodrahokam výborně účinkuje při alergiích, nespavosti, při potížích slinivky a ledvin, jeho blahodárný vliv může pomáhat i jedincům, kteří trpí cukrovkou.

Z dochovaných dávných pramenů se o tomto nerostu můžeme dozvědět, že býval dříve používán místo skla do oken, a to především u sakrálních staveb, má magickou moc působit na rychlé řešení problémů a usnadňovat naše uvažování.

Jako pozitivního talismanu jej můžeme použít pro štěstí, řešíme-li pracovní pohovory, zkoušky vědomostí všeho druhu a také při soutěžích. Muskovit je doporučen, i pokud se zabýváme duchovním studiem či léčitelstvím, především je-li založeno na tradiční moudrosti původních obyvatel severní Ameriky, dávné Indie a Číny.

Je-li muskovit zabarvený do fialova, pomáhá nám umožnit kontakt s vyššími duchovními světy.

Reklama