mer2.jpg
Foto: Shutterstock

Tedy černobílá. Nerostem, který do této extrémní kombinace skvěle pasuje, je kámen merlinit. Úchvatné jméno, co říkáte? Miluju vše kolem kouzelníka Merlina a jeho pradávné legendy. Merlinit je tudíž černobílý nerost, jenž si dnes zaslouží naši bdělou pozornost, tedy samozřejmě pokud budete chtít…

Základní informaci o něm jsem jako již tolikrát zaznamenala na magických stránkách Tajemná Hékaté, v podobě neskutečně zajímavě vyhlížejícího přívěšku právě s tímto tajuplným kamenem.

Však také podle dalších esoterických stránek Země za duhou zjistíme, že merlinit dokáže do našich životů přitáhnout magii, jeho pomocí se můžeme léčit z traumat způsobených v minulých životech, jeho přispěním se můžeme také vyladit a zharmonizovat své osobní složky jin a jang.

Merlinit je uznávaný mezi milovníky tajemna jako nerost, který v sobě nese otisk moudrosti sdílené všemi šamany, alchymisty, kouzelníky, věštci a dalšími bytostmi, které se zabývají kouzly a magií. Pomocí merlinitu jsou určití jedinci schopni číst v záznamech akaší. Pod tímto pojmem rozumíme Akašickou kroniku - soubor záznamů všech činů, myšlenek i slov každého jednotlivce. Akáša je podle Martina Ospalíka (Shamballa reiki) kronika, soubor záznamů všech činů, myšlenek i slov každého jednotlivce. Akáša je tzv. úschovna všech lidských zkušeností, kronika všech událostí, vesmírná databanka - minulost, současnost i budoucnost, Kniha života, kolektivní nevědomí záznamy duše.

mer1.jpgFoto: Shutterstock

Podle dalšího zdroje svetmineralu.cz je merlinit kamenem duality, černá a bílá, světlo a tma, nebe a země. Mezi jeho neviditelné vlastnosti patří navazování komunikace s duchovními průvodci, přírodními silami a usnadnění duševního cestování. I z těchto důvodů je tento nerost oblíbeným kamenem šamanů, jeho naleziště je snad jen na jednom místě na světě, a to v Novém Mexiku. Což jej činí ještě vzácnějším…

Merlinit na duchovní rovině dále ještě může podporovat kreativitu, zlepšovat naše organizační schopnosti a přinášet harmonii, dává nám štěstí, ale je schopen nám zajistit i prožitek temné noci duše, pokud ho potřebujeme k růstu.

Esoterici doporučují pro nejlepší využití merlinitu nosit jej na krku či si ho přikládat za uši - pro umožnění přístupu do minulých životů, za předpokladu, že jste k tomuto vstupu připraveni.

Černobílá kombinace je možná trochu dramatická, extremistická a neúprosná, ale v kameni merlinitu je podle mě zkrátka dokonalá, a to se vyplatí. 

Zdroje weby: zemezaduhou, svetmineralu a tajemna-hekate

O tomto kameni si také přečtěte:

cer3.jpg

eu3.jpg

moka3.jpg

Reklama