Dalším mystickým nerostem, který totiž uvízl v hledáčku mé pozornosti, je černý melanit. Kámen, o kterém možná mnoho z vás nikdy nečetlo a ani neslyšelo. Kdybyste ho potkali na cestě, asi si ho ani nevšimnete! A přitom melanit je drahokam podle znalců relativně vzácný.

Podle esoteriků je to krystal, a to jeden z nejlepších, které se používají na ochranu proti černé magii, kletbám, kouzlům nebo pocitu ohrožení. Podle významné čarodějky Cassandry Easonové, kterou tak ráda cituji, je melanit duálně působící kámen, jenž se hodí k řešení vztahových nesnází, zmírňuje bolest s tímto související a působí i proti zbytečnému obviňování. Budete-li jej nosit, má moc dovést vás ke smíření. V případě, že smíření není možné, melanit pomůže k citlivému rozchodu. Mimo již zmíněné tento speciální nerost umí vstřebat zbytečný pocit viny a pevně vás usadit v situaci, ve které se nacházíte, v případě, že se váš partner snaží klást vám za vinu své vlastní špatné chování!
5ad9bcf12d943obrazek.jpg

Z hlediska psychické roviny je melanit často označován jako mužský granát. Je velmi vhodným pomocníkem pro muže se zablokovanými emocemi (často to bývá v důsledku přísné výchovy). A to především pro ty osvícené jedince, kteří zjistí, že je pro ně obtížné projevit lásku či se spontánně radovat ze života.

Z hlediska fyzické roviny používali melanit léčitelé, mágové a mystici při úlevě od bolesti, při problémech s kostmi, střevních potížích, při obtížích v oblasti konečníku a varlat. Tento černý nerost je také známý svým skvělým působením v mužské oblasti sexu, především je-li  problematická, pomáhá s prostatou či kýlou. Melanit pomáhá také vstřebávat léky a zároveň minimalizovat jejich vedlejší účinky! Jeho vyzařování funguje i při onemocnění krve, zvláště pak při potížích s červenými krvinkami a nedostatkem železa. Podle jedinců, kteří se léčivou mocí kamenů zabývají, je melanit prospěšný i při mozkových příhodách, infarktech, ale dokáže pomoci i při rakovině v dolní polovině těla.

A to zřejmě i v souvislosti s faktem, že melanit je ze všech granátů nejsilněji spojen se zemí. Doporučuje se nosit mužům i ženám, aby obnovili spojení se silou samotné matky Země, a tak dokázali čerpat ze svých vlastních kořenů. Tento magický temný kámen nám dodává pocit, že vše, co děláme, stojí na pevných základech. Mezi jeho výjimečné vlastnosti patří i čistící schopnost, skvěle pročistí místnosti v domě, melanit totiž pohlcuje všechno, co není čerstvé a ryzí…

Možná vás melanit nepřesvědčil, já sama jsem zastáncem teorie, že kameny patří především zemi, ovšem v tomto případě požádám vesmír o výjimku a jdu si jich pár objednat…

Přečtěte si u nás i o těchto magických kamenech:

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit