Možná právě netušíte, o čem mluvím, v této chvíli a jako již mnohokrát předtím bych ráda popsala nepříliš známý nerost, ke kterému jsem se dostala několika oklikami. První oklika mě vedla přes marmeládu a hrušky - hrušková marmeláda s mákem, a ta druhá přes změnu stravování a otázkou, jak na to?5d6e3d100325eobrazek.png

U nás v práci jsme se totiž nedávno téměř všichni shodli na lásce/závislosti na kávě. Třeba to znáte taky… Káva je potěšení, láska, relax, požitek a mnoho dalšího. Problém je, když si ji děláte jen ze zvyku, jste celý den v kanceláři a při odchodu zjistíte, že jste jich měli šest a ani nevíte, jak se to stalo. To už jsme jinde, to je návyk, který už ani tolik radosti nedává. A nyní k drahému kameni, o který tu vlastně od začátku jde.

Makový jaspis

Tento na pohled veselý a barevný kousek „neživé přírody“ je totiž nerostem, který na emoční rovině pomáhá odstranit závislost na kofeinu a též pomáhá odolávat extrémní úzkosti!

Jako jeden z méně běžných jaspisů na fyzické rovině dokáže pomoci s regulací adrenalinu, nízkou hladinou energie, chudokrevností, nepravidelnou menstruací, infekčním onemocněním, s některými alergiemi a dalšími neduhy...

5d6e3d5300ceeobrazek.pngMudrci, kteří se zabývali poselstvím a silami drahokamů a makovém jaspisu říkali, že přináší štěstí, podporuje veřejné aktivity a pomáhá i při léčení rostlin - to mi připomíná mou vlastní sbírku pokojových rostlin, kterou jsem porůznu odebrala z jiných kanceláří z důvodů absolutní ignorace mým kolegů.

Čarodějka Cassandra Easonová ve svém úžasném psaní o drahokamech o makovém jaspisu láskyplně říká: posaďte se poblíž nějakého starodávného místa nebo chrámu s makovým jaspisem, abyste se spojili se světem čaker a získali energii a sílu... Makový jaspis má svůj významný duchovní význam, nese v sobě poselství - užívejte si přítomný okamžik a přemýšlejte o všech dobrých věcech ve svém životě.

Čtěte také: Kámen turittella pomáhá přežít

Tento pozoruhodný nerost je dobré nosit v blízkosti kůže našeho těla, má totiž moc, aby svým vyzařováním směrem k nám vyvolával pocity štěstí a dodával energii.

Je ideálním pomocníkem, pokud chceme změnit životosprávu!

Podle vědmy Cassandry je samotný mák spojován se vzpomínkami a klidem. Tento drahý kámen je skvělý jako dárek na usmířenou, nebo je možné jej položit okolo mapy a nechat jej působit ve smyslu světového míru.

Makový jaspis je velice dobré použít jako dárek všem přátelům a blízkým k posílení pravidelného a vřelého kontaktu.

Veselý a barevný jaspis makový má sílu nastartovat v nás procesy, které dokážou přemoci deprese a apatii. Je dobré jej podle doporučení mystiků nosit při sobě, pokud komunikujeme s fyzicky postiženými lidmi. 

Zdroj fotografií:www.shutterstock.com

Reklama