V poslední době tato společnost nabízí stále více výrobků s kamenem, který se nazývá kočičí oko. Tento kámen podle mě není příliš rozšířený, jeho vzhled také není až tak oslnivý jako u jiných drahokamů, ale když jsem se o něj začala zajímat, jako vždy mě neskutečně překvapil. Kočičí oko totiž z hlediska duchovního významu pomáhá při rozeznávání pravých přátel od těch falešných.
5afd8e657e2a0obrazek.jpg

Což je zvláštní paralela, která ke mně přichází v období, kdy mi kamarádka nabídla práci. Dlouho jsme totiž měla pocit, že se jedná o příležitost mých snů. Vše souvisí se vším, říkával otec mé dcery a já to rčení vždycky nesnášela… Leč je pravdivé! Kamarádka se totiž začala již před naší spoluprací projevovat dosti zvláštním způsobem - jako šéfová, bohužel.
Kočičí oko na fyzické rovině pomáhá při potížích se zrakem, hemeroidy, vlasy a kůží. Zlepšuje naši pohyblivost, uklidňuje nevolnost, zvýšený cholesterol či kolísání hladiny cukru v krvi. Na emoční rovině se podle vědmy Cassandry Easonové má nosit, pokud se snadno necháváme ovlivnit ostatními.

Cassandra kočičí oko ve své knize charakterizuje takto: Když světlo dopadá na drobné dutinky ve tvaru trubičky nebo vlákna připomínající jehlu, a leží-li dutinky nebo svazky vláken stejným směrem, pás světla se odráží v pravých úhlech a vytváří efekt kočičího oka.


5afd8f9b67440obrazek.jpg

Tento z mého pohledu důležitý nerost na blízkém a středním východě považují esoterici za ochranu před uhrančivým pohledem, činí toho, kdo jej nosí, neviditelným a má moc přitahovat bohatství. Jakýkoliv klenot s kočičím okem přináší štěstí ve finanční oblasti a chrání před záští a závistí. Což podle mě přímo souvisí právě s rozeznáním pravé podstaty přátelství!

Lidé podle mystiků často nosí stejné kočičí oko roky, tím jeho síla a působení z hlediska přitahování štěstí roste.

Kočičí oko se podle dávných pramenů kupuje ve středu, ve čtvrtek či v pátek a je v přímé spojitosti se srdeční čakrou.

Uložit

Uložit

Uložit

Přečtěte si u nás i o těchto magických kamenech:

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit