Vždy když píšu o nějakém drahokamu, hledám zajímavé informace, které by vás, milé čtenářky i čtenáři, mohly zajímat. Takové, o kterých se tolik neví, které mě samotnou většinou překvapí a zároveň něčím obohatí… Velice často přitom také najdu kameny, o kterých jsem nikdy neslyšela či doposud nečetla.

Drahokam, který jsem našla tímto způsobem nedávno, byl pro mě samotnou naprosto neznámým, a zajímavé je i jeho jméno. Jmenuje se totiž jako jedna krásná jarní květina, která podle mě stále ještě kvete i v těchto dnech. Tím nerostem je hyacint.

Hyacint je z hlediska mineralogie odrůdou zirkonu - křemičitanu zirkoničitého. Podle Lapidáře pražského již Aristoteles tvrdil, že hyacint ochraňuje svého majitele před dušením a otravou, proti zlým duchům a zlým snům. Z některých dobových pramenů je prý hyacint i ochranným kamenem v boji proti nakažlivým chorobám. Podporuje chuť k jídlu, pomáhá zažívání a hasí žízeň.

HyacintPodle staré křesťanské tradice je hyacint přisouzen Šimonovi Zelotovi, kabalisté jej spojují s archandělem Zurielem. Z dávných tradic je pak zachováno, že podle Konrada z Haimburgu je tento nerost symbolem panny Marie jako ochránkyně hříšníků. Biskup Marbodes o něm v 11. století tvrdil, že zahání melancholii a smutek! Dále podle svaté Hildegardy je doporučen v prevenci očních chorob a středověké staré texty říkají, že hyacint podporuje spánek. Známá osoba mysticismu R. Steiner pak hyacint doporučoval k prohloubení vnímání duchovna skrze symboly a obrazy. Podle současných moderních tézí je potvrzeno, že tento křemičitan má vliv také na psychiku, na jaterní tkáň a na žlázy s vnitřní sekrecí, především epifýzu a hypofýzu. Nesporný je i jeho vliv při hledání psychospirituální rovnováhy! 

 

Zdroj fotografií: wikipedia.org

Čtěte také:

Podle starých arabských spisů je hyacint doporučován jako spolehlivá ochrana před polucemi a nočními můrami. Známá pohanská velekněžka Anna Franklin doporučuje hyacint používat jako amulet zavěšený na krku, pro ochranu před očarováním, podle její moudrosti vám dokáže přinést štěstí v peněžních a obchodních záležitostech a zároveň podpořit vaši dobrou náladu a pozornost. Tmavožluté kameny podle Anny mírní deprese, a potřebujete-li získat něčí zájem, darujte mu právě hyacint, kámen, kterému vládne slunce.

Pokud vás kámen nesoucí stejné jméno jako jarní květinka zaujal, pak vězte, že samotná květina je také významným činitelem na poli duchovna či magie. Její energetické vlastnosti jsou též nesporné. Podle květové terapie Doreen Virtue odstraňuje rušivé vlivy a zbavuje nás potíží s prokrastinací, přináší soustředění, schopnost myslet jasně a přináší nám více času. Kvetoucí hyacint vytváří ochranný obal energie kolem vaší aury na způsob štítu, který vás osvobodí od rušivých a rozptylujících vlivů, takže se můžete soustředit na úkoly, které máte před sebou…