Když jsem se nad tím zamyslela, dospěla jsem k podobnému zjištění, i když část mne je velice společenská a otevřená radostné komunikaci s větším množstvím lidí, druhá část je ráda ztišená a uzavřená do sebe.  A že to tak dříve nebývalo… Jak říkal můj astrolog, introvert s extrovertním projevem. A když jsem to zkoušela probrat s mými blízkými přáteli, zjistili jsme, že jsme na tom všichni docela podobně. Nutno podotknout, že moji přátelé jsou věkově mezi 22 - 70 lety, tedy není to jen otázka určité skupinky lidí, kteří procházejí krizí středního věku.

Jeden můj velmi blízký přítel na toto téma říkal, občas se cítím jako svázaný na místech, kde bych chtěl být otevřený, jako by mi něco bránilo se uvolnit a komunikovat spontánně. Nevím, asi mám v podstatě strach…

Strach je téma na mnoho románů a z mého pohledu ocelové lano, které kolem sebe omotáváme v mnoha situacích, a v některých zbytečně. Ale o strachu bych dnešní pojednání vést nechtěla.

V knize o drahých kamenech jsem totiž v souvislosti s introverzí  našla další z nerostů, o kterém se podle mě v časopisech a na veřejných sítích nemluví. Jeho vzhled není oslnivý a nehraje všemi barvami, tak jak to máme většinou rádi, ani jej s největší pravděpodobností neměla v náhrdelníku Kleopatra, ale i tak stojí za představení širokému povědomí.

Dnešní polodrahokam se jmenuje gyrolit.

Podle esoteriků je to nerost nastolující rovnováhu v těle, zvlášť pak v oblastech páteře a kosterního systému. Podle vědmy Cassandry Eason je to kámen, jenž dokáže zmírnit nadměrné sebepozorování a introverzi u lidí, kteří se straní společnosti, vyzařování gyrolitu pomáhá s odtajněním závislostí a dává volný průchod jejich léčení.

Dále se nošení gyrolitu doporučuje ostýchavým jedincům, všem svým nositelům zabraňuje, aby se nechali od ostatních zatáhnout do krizových situací!

Gyrolit je podle zasvěcenců polodrahokam, který v nás posiluje myšlenku, že není důvod si dělat kvůli něčemu starosti.

Pokud se budeme o tento nerost dále zajímat, můžeme se dozvědět, že gyrolit je kámen, který má moc vyrovnávat všechny aspekty života, rovněž tělo i mysl. Je doporučeno jej nosit při sobě, v malém látkovém váčku, a to především když máme před sebou náročný den. Dále podle Cassandry a jejího učení o kamenech je o gyrolitu známo, že jako meditační krystal dokáže propojovat se starodávnou moudrostí, ať již je vaše pole odbornosti jakékoliv, možná potom zjistíte, že znáte nové informace, aniž byste se je vědomě učili.

Tento celkem nenápadný nerost je podle znalců krystalem klidné síly, i proto je dobré nosit ho u sebe, pokud potřebujeme někomu říci NE.

Má moc podporovat sílu vůle, pomáhat nám najít potřebnou sílu k  dodržování  pravidel, která jsme si stanovili, a obstát v situacích, kdy je potřeba prosadit vlastní potřeby i proti přání svého blízkého okolí.

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Čtěte také:

Reklama