Jeho jméno jsem si před časem napsala bezdůvodně na papírek, který mám na pracovním stole. Když cestuji vlakem nebo tramvají, mám ve zvyku si číst, v současné chvíli je to již podruhé kniha Zahrada jako mikrokosmos od Wolf-Dieter Storla (vřele doporučuji), a ten na stránce 67 říká: „Minerály mají svá fyzická těla na zemi, kdežto jejich životní síla se nalézá na vyšší úrovni, kde zvířata mají svá já/Já a rostliny svoje duše. Duše minerálu se nalézá ve hvězdách, zatímco jeho archetypální duch neboli já/Já ve vyšších nebesích za hvězdami.“ Což z mého pohledu znamená, že pokud pracujeme s minerály a léčivými kameny, dotýkáme se tak v podstatě hvězd.
6061bcde8e91fobrazek.png
Foto: Christian Rewitzer. Wikipedia

Tento vzácný krystal fialové barvy se žlutými či béžovými stopami se dá najít v Jižní Americe, v USA nebo v Portugalsku. Podle esoteriků je to další mocný kámen, který je tu pro nás.

Jeho vyzařování dodává pocit stability, napomáhá k získávání objektivního pohledu na události a též oprostit se od emocí. Svou neviditelnou silou pomáhá zahánět stres a uklidňovat.

Jisté prameny říkají, že je schopen zbavovat nás hněvu a negativních emocí.

Má oblíbená stránka Tajemná Hékaté o fosfosideritu mimo jiné uvádí, že kámen pomáhá s napojením na minulé životy a otevření korunní čakry, posiluje intuici a je nám nápomocen při správném rozhodování.
6061bbb85d3a0obrazek.png
Foto: Shutterstock

Čarodějky, které se drahými kameny zabývají, o něm píší, že zvyšuje motivaci a s jeho pomocí lépe zvládáme dotahovat věci do konce. Fosfosiderit umožňuje zlepšení komunikace a také podporuje empatii.
Je doporučen pro všechny jedince, kteří vystupují před lidmi, jelikož má moc zvyšovat osobní kouzlo.
Na tělesné rovině jej můžete použít při potížích s kůží, s vlasy, štítnou žlázou či nadledvinkami.

Podle Hékaté se fosfosiderit může nosit v kombinaci s jinými kameny:

  • v kombinaci s ametystem - pomáhá získat duchovní sílu
  • v kombinaci s rubínem - pomáhá dosáhnout cíle
  • v kombinaci s rodolitem - pomáhá získat společenské uznání
  • v kombinaci s čaroitem - pomáhá odolat pokušení
  • v kombinaci s rodochrozitem - dodává odvahu

O tomto kameni si také přečtěte:

cer3.jpg

eu3.jpg

Reklama