Když pominu horu mouder, která se každou pohádkou jen hemží, v paměti mi utkvěla scéna, kdy opičí šaman mluví k Simbovi a pronáší památná slova: Dívej se za to, co vidíš… Můj potomek tenkrát tuto větu používal téměř na všechny situace, které nastaly. A je pravda, že pár dospělých se mu povedlo totálně vyvést z míry, když nevěděli, co si o tom myslet.

Stejná věta mě nedávno napadla, když jsem v knize o léčivé síle krystalů objevila bílý dolomit. Obyčejný kus kamene? Tak se tedy podívejte za to, co vidíte. :-)
5beeb3d0c175bobrazek.pngTento nerost je poměrně běžným kamenem, krystalem, který podle čarodějky Cassandry Easonové  někdy v 18. století objevil badatel Dolomieu ve švýcarských Alpách. Podle jejího učení a vědění je bílý dolomit poklad patřící skřítkům, kteří jej zapomněli vyzvednout, a z tohoto důvodu tento kámen, máme-li jej doma, přitahuje dostatek všeho, co potřebujeme, a trochu víc…

Z hlediska magické roviny je to nerost malých zázraků, v situacích, kdy logické prostředky selhaly, doporučuje čarodějka položit si bílý dolomit na pupík a soustředit se na to, čeho chceme dosáhnout. Toto je potřeba opakovat ráno i večer a při tom si představovat pocity spojené s dosažením našeho cíle.

5beeb749dfcd0obrazek.pngBílý skřítčí poklad je kámen pro všechny, kteří mají špatné zdraví, má totiž moc dodávat životní sílu a zvyšovat odolnost proti nemocem všeho druhu. Jeho síla skalisek má moc uklidňovat úzkostlivé děti a zvířata, i proto je vhodné ho dávat do dětských pokojíčků.

Na emoční linii je bílý dolomit nerostem, který zabraňuje úbytku energie při řešení malicherných sporů nebo při styku s emočně náročnými lidmi, píše Cassandra ve své knize o drahokamech. Dolomit má schopnost utěšovat, když se rozplyne veškerá naděje a přátelé či milované duše jsou daleko nebo nás opustili.

Bílý kámen malých zázraků je podle mágů velmi vhodný i pro majetnické a žárlivé jedince, jelikož je schopen zmírňovat jejich nejistotu.

V rovině fyzické podle léčitelů bílý dolomit pomáhá při potížích kostí, zubů, nehtů, kůže, svalů, při PMS a symptomech menopauzy, reprodukčních potíží u žen, pomáhá léčit pohlavní a močové ústrojí u obou pohlaví, astma a rozedmu plic, ledvinové kameny, krevní buňky, křeče, nespavost a další.

Čtěte také:

Reklama