Z knihy mé oblíbené Cassandry Eason na mě jako vždy „náhodou“ promluvil polodrahokam chrysotil. Slyšeli jste o něm někdy? Já tedy ne… Pravda, není to kousek, který by vám na pultě esoterického obchůdku ihned padl do oka, ale jako všechny magické kameny stojí za probádání! Podle věhlasné čarodějky Cassandry je to kámen, který pomáhá právě při potížích s chronickou únavou, při problémech s krkem a plícemi. Dokáže pomoci při problémech všech možných zánětů v těle, při roztroušené skleróze a onemocnění tepen či žil. Léčitelé zabývající se drahokamy jej doporučují také v případě řídnutí krve, při potížích kožního charakteru a při potřebě obnovy tkání. 
obrazek.pngV rovině psychické  je dobré míti chrysotil při sobě, pokud jsme na něčem závislí, zvláště pak na milované osobě, a také v případech, kdy se nás partner snaží udržet pod kontrolou.

Jako každý polodrahokam či drahokam má chrysotil i tajemné magické vlastnosti - jeho síla pomáhá při psychometrii, má moc umožňovat přijímání informací o lidech nebo věcech prostřednictvím magického doteku (říká Cassandra). Doporučuje podržet vyhlazený kamínek v ruce, kterou používáte při psaní, a druhou se dotýkat předmětu, jenž patří člověku, o němž byste potřebovali něco zjistit a současně položit otázku, na kterou by vám měla přijít intuitivní odpověď.

Chrysotil je nerostem, který podporuje vaši snahu mít vlastní život pod kontrolou.
5cbec24fa73f9obrazek.png
Podle dalších učenců je tento mocný kámen prostředníkem, který vám pomůže při odstranění trosek minulosti. Jeho energie pomáhá odkrýt a sjednotit jádro vaší bytosti a někteří znalci říkají, že je to kámen sjednocení a sebeúcty. Ukazuje, kde se dožadujete nadvlády nad ostatními a také pomáhá tento negativní sklon odstranit a přitom dál řídit vlastní osud.

Na stránkách knihy Na křídlech andělů jsem o chrysotilu našla nádherný text: podíváte-li se na chrysotil proti světlu, můžete spatřit starověké písmo vepsané uvnitř a vedoucí k moudrosti věků, ale také je 5cbec26790a4aobrazek.pngmožné, že byl jedním z kamenů v náprsníku velekněze. Chrysotil je šamanský kámen, vhodný při provozování krystalového léčivého kola, protože hluboko ve vašem nitru vyčkává mocné zvíře, aby se mohlo projevit. Můžete ho takto začlenit, cestovat a učit se z jeho moudrosti…

Tento zajímavý nerost je kamenem silně spjatým se zemí v situacích, kdy máme pocit, že je s námi manipulováno či cítíme-li se ovládáni někým jiným. Jeho prostřednictvím můžeme přijímat sílu potřebnou k vynalézavosti, zvlášť při naplňování svých plánů. Je to silný pomocník při rozchodech a především v noci je dobré chrysotil mít při sobě v případech, kdy se potřebujeme odtrhnout od nějakého člověka, ale zároveň se nechceme cítit sami.

Podle dávných šamanů chrysotil pomáhá udržovat telepatické spojení na velkou vzdálenost, ale vzhledem k tomu, že obsahuje azbest, nesmí se používat do elixírů, dávat dětem ani ke zvířátkům.

Chrysotil se doporučuje nosit při sobě v šedém nebo hnědém zatahovacím váčku. Na jeho energetickou pomoc se můžete obrátit i v případě, že budete jednat s člověkem, který je lakomý, nerad věnuje někomu svůj čas a nechce se o nic dělit.

Čtěte také:

Reklama