O drahých kamenech se vám snažím vyprávět na těchto stránkách již několik let a stále mám pocit, že jich vlastně drtivou většinu neznám! Pokud byste chtěli svým blízkým udělat pod stromečkem radost právě takovým nepříliš známým nerostem a přemýšlíte nad tím výjimečným, zkuste dát šanci chloritu. Pod téměř až odpudivým názvem skrývá se v pravém smyslu poklad. 

Tento vzácný kámen z hlediska čar a kouzel je považován za velice magický krystal. Podle Cassandry Easonové chlorit ve svém nitru ukazuje maličkou zelenou zemi, v níž žijí drobounké bytosti. Používá se při vizualizaci nebo jako průvodce při šamanských cestách do světů magických zvířat a lesů, na nichž můžeme objevovat své vnitřní já. Také vás tato představa nadchla? Mě tedy rozhodně ano, jen se trochu bojím, že mi moji drazí pod stromeček nadělí spíše něco praktického… Ale darovanému koni na zuby nekoukám a raduji se třeba i z pěkných kuchyňských utěrek či teplých ponožek.
5a2e632f57ac4obrazek.jpg

Ovšem zpět ke chloritu, který podle mystiků zahání hádky a nerovnováhu. Má moc potlačovat vztek a nepohodu doma i v práci. Tento vzácný nerost dokáže mírnit ty jedince, kteří jsou urážliví, věčně kritičtí, sarkastičtí či netaktní, bez jakékoliv sebereflexe nebo empatie. 

Chlorit na fyzické úrovni zasvěcenci považují za kámen, který je schopen léčit celé tělo. Tento drahokam může pomáhat při potížích s výrůstky na kůži, se skvrnami a vyrážkami. Vyzařování chloritu je podle léčitelů blahodárné jako úleva při bolestech a také při hluboko ukrytých nádorech nebo nemocech, jež útočí na buňky v těle či imunitní systém. 
Z hlediska psychické roviny chlorit pomáhá při odstranění utajované lítosti a pomáhá zranitelným citlivým lidem k získání větší odolnosti.

Chlorit se podle kamenoznalců  nejčastěji nachází jako jasně zelené inkluze v křemeni, danburitu, topasu, kalcitu a dalších minerálech. Patří k těm nerostům, které je dobré používat denně.

Tento kámen se pro své výjimečné vlastnosti doporučuje i vegetariánům nebo příznivcům ekologických biopotravin, pomoci může i těm jedincům, kteří chtějí podnikat v oblasti zdravého stravování.

Podnikat v oblasti zdravého stravování je jeden z mých snů, ale možnost navštívit tu maličkou zelenou zemi nebo cestovat do světa magických zvířat a lesů mě láká ještě víc. Asi se pokusím na své přání Ježíškovi připsat ještě chlorit, i když ty utěrky a ponožky se mi určitě budou také hodit . No nic, dám vědět, jak to dopadlo…

Čtěte také: 

Uložit

Uložit