Nemusíte se mnou souhlasit, ale já o nich nepochybuji, a dokud budu žít, budou součástí mého bytí.

Jednou, dnes již klasickou pohádkou je možná již otřepaný a okoukaný Mrazík. I v něm je obrovská dávka vodítek a podobenství, za všechny  se nedá nevzpomenout na legendární větu: kdybys nebyl hlupákem, nestal by ses medvědem. Na Mrazíka se většinou už ani nedívám, ale nikdy nezapomenu na výjev, kdy Nastěnka otvírá truhlu drahokamů, kterou dostala darem. To bylo zřejmě mé první setkání s drahými kameny, po podobné truhle plné drahokamů jsem pak toužila mnoho a mnoho let, a když se nad tím dnes zamyslím, určitě v ní nemohl chybět benitoit. Další z nerostů, který není příliš známý, a přesto je to vzácný kousek z říše drahokamů.
5c09447c3ca70obrazek.png

Benitoit je totiž kamenem, který podle esoterických nauk přispívá k tomu, aby člověk miloval sám sebe a věřil si! Podle čarodějů tento přenádherný drahokam zlepšuje vnímání sebe sama. Jeho síla dokáže pomoci všem, kteří se dočkali odmítnutí kvůli svému vzhledu nebo zohavení, aby si uvědomili vlastní cenu.

Podle Cassandry  Easonové, věhlasné vědmy, nás inspiruje k tomu, abychom si užívali každý den a každý nový začátek.

Z hlediska magické roviny tento nerost zvláště pak ve spojení s moldavitem, působí pozitivně na schopnosti astrálního cestování.

5c0944c4e48cfobrazek.pngZ hlediska praktické roviny kámen pomáhá přinášet štěstí a radost, svého majitele podněcuje, aby se snažil z každé chvíle vytěžit co nejvíce na všech úrovních a v tom dobrém slova smyslu…

Benitoit je ovšem i nerostem, který má moc působit na naší tělesnou stránku - dokáže pomáhat při problémech s pohyblivostí, s potížemi kloubů, svalů i nervů. Skvělý je i při krčních potížích a při problémech se zrakem. Esoterici tento drahokam doporučují při zeleném zákalu, nespavosti, nočních můrách, při kosmetických a plastických operacích a dalších zkrášlovacích procedurách. Jeho blahodárné a léčivé účinky se využívají i při spáleninách, opařeninách, vysokém krevním tlaku, horečkách, kožních zánětech a dalších problémech kožního charakteru.

Benitoit byl podle dochovaných pramenů objeven v roce 1906 a byl původně zaměňován za nějakou formu modrého safíru. Nalézá se v malých krystalech relativně vzácného minerálu, příbuzného s podobně ojedinělým a nepříliš známým neptunitem a natrolitem.

Tento na pohled nádherný drahokam je dobré nosit u sebe, pokud se pouštíme do nových plánů, benitoit je nerost, který podněcuje k odvaze, ale nikoliv ke zbytečnému riskování. Pomáhá nám najít sílu k překonání strachu a dovolit svému majiteli jít až na hranice možností.

Čtěte také:

Reklama