5e96e88191477obrazek.pngFoto: Shutterstock

Nedávno, po jednom takovém zvláště drsném snu jsem si večer dokonce říkala, že ani nevím, jestli mám jít spát… Co když se bude odehrávat zase nějaký horor? Nakonec to dobře dopadlo, někdy totiž musím sama se sebou zatřást a vynadat si, ať neblbnu. Ale, pro jistotu před spaním jsem si dala pod polštář můj drahý kámen, který chrání před všelijakým zlem. Protože se snažím v takových situacích vždy pojistit věc na kamenné úrovni, dala jsem se do hledání, potřebuji kámen na špatné sny… A dost možná, že se bude hodit i někomu z vás.

Polodrahokam, který jsem hledala, byl asi ve třetí knize, kterou jsem prošla, a podle jména vás určitě jako první napadne reklama na prací prostředek nebo na jednoho roztomilého králíčka.

Mluvíme totiž o kameni, který se jmenuje azurit.

Je to nerost, který podle starých spisů dávných učenců pročišťuje sny, zlepšuje koncentraci a usnadňuje meditační aktivity.


5e96ef5bbfd47obrazek.pngFoto: Shutterstock

S pomocí azuritu se také dříve snadno navozovala hypnóza.

Podle současných poznatků z roviny magie je azurit polodrahokamem vhodným při terapii onemocnění štítné žlázy, kůže a slinivky břišní.

Taktéž je dobré jej použít při léčení onemocnění kloubů, artritidy a nemocech páteře.

Vyzařování azuritu má příznivý vliv na metabolismus vápníku, fosforu, zinku, hořčíku, mědi.


5e96e9c6d4047obrazek.pngFoto: Shutterstock

Jeho sílu můžeme využít i ve formě elixíru jako koupelové přísady při depresivních či úzkostných stavech. A z magických knih je o azuritu známé, že dokáže probudit léčitelské schopnosti u osob, jež k nim mají předpoklady.

Podle Miroslava Procházky a jeho knihy o tajemných a magických vlastnostech drahých kamenů lze údajně vliv azuritu zesílit ozářením ultrafialovým světlem, nebo společným užitím s odrůdami křemene či se smaragdem. A dokonce je uváděno příznivé působení na nádorové onemocnění, pro tyto účely se doporučuje umístit kámen do oblasti solárního plexu.

Když jsem se nad těmi svými sny tak zamýšlela, vzpomněla jsem si, když jsem byla malá, táta mi z jedné cesty přivezl prstýnek s kamínkem proti strašidlům, měla jsem si ho brát na noc, podle mámy jsem měla noční můry, že hoří a já jsem v tom ohni. Kdo ví, třeba v tom prstýnku tehdy byl právě azurit. 

Mohlo by vás také bavit si přečíst: 

Reklama