Nechci popisovat pubertu mé divoké dcery, která je již dlouhou dobu za námi, ovšem puberta mého syna právě dochází do fáze: „Teď to bude, mami, fakt hustý…“

Na toto období neexistují žádné léky a možná ani bylinky, jde jen o to vydržet s co nejmenšími ztrátami. Když jsem s touto myšlenkou pročítala své oblíbené knihy o drahokamech, do oka mi padl zelený nerost s legendárním jménem atlantisit. A podle zákona synchronicity je tento poměrně vzácný nerost podle doporučení Taťány Labovské a její věštírny Pythia doporučen pro děti, které jsou příliš vzpurné či hyperaktivní!
5b34d19d17054obrazek.png

Dále mě zaujala myšlenka, že atlantisit je kamenem, který nás učí nejdříve myslet než mluvit… Energie tohoto vzácného nerostu je podle esoteriků prostředníkem, který nás chrání před výkyvem nálad a pomáhá nastolit klid a harmonii. 

Na základě učení bílé čarodějky Cassandry Easonové je atlantisit krystalem, jenž napomáhá vytvoření vlídného domácího prostředí, kde můžeme v harmonii prožívat láskyplné chvíle. Podle její moudrosti je tento zelený krasavec krystalem vnitřního ohně a pokládá se na břicho, na energetické centrum solar plexus, má moc směrovat energii kundalini do horních částí těla a energetických center.

Síla tohoto nerostu vám dokáže pomoci odhodlat se k činu a uspět. Jeho pomoc je doporučena především v situaci, kdy potřebujeme rychle vybudit značné množství energie, abychom byli úspěšní či abychom zazářili…
5b34d1e45b210obrazek.png

Z hlediska účinků na fyzické tělo atlantisit pomáhá se srdcem, plícemi, žaludkem, ledvinami, křečemi a menstruačními potížemi. Také je dobrý při léčení kožních onemocnění, onemocnění trávicího traktu, překyselení žaludku, při cukrovce a hypoglykemii. Jako jeden z mála nerostů je používán i při nadměrné tvorbě vrásek!

Z hlediska magie je atlantisit propojen s bájnou Atlantidou, její dávnou moudrostí poskytující přístup k vědomostem z jiných dob. Podle mystiků pomáhá atlantisit při osvojování si pradávných léčitelských metod a nauk.

Cassandra ve své knize o léčivé moci drahých kamenů doporučuje položit atlantisit na místo, kde s rodinou relaxujete. Spolu s kamenem tam umístěte fialovou svíčku, aby se vytvořila svatyně klidu a harmonie…

Uložit

Uložit

Reklama