Tahle země není na rozdíl od Thajska, Vietnamu či vzdálenějšího Bali až tak turisticky „profláknutá“. Právě proto o to víc stojí za návštěvu!

Proč musíte mít zahalena ramena a kolena při návštěvě archeologického komplexu v Angkoru? Prostě proto, že v některých chrámech se skrývají bohové….

Thajsko

Thajsko

Lodička kotvící na jedné z mnoha vodních ploch, vinoucích se okolo chrámoví, nemá jistě žádnou historickou hodnotu, přesto mi přišla malebná:

Thajsko

Chcete-li se dostat k jedné z mnoha zajímavých stavbiček, musíte zdolat dlouhatánský dřevěný chodník uprostřed močálů:

Thajsko

Kromě prodejců suvenýrů si zde zřídili svůj stan i hudebníci…

Thajsko

Tyhle „rybníky“ zrovna útěšně nepůsobí, leč jejich melancholický půvab mi přišel přitažlivý, a tak jsem fotila a fotila:

Thajsko

Thajsko

A jdeme na faunu: Nejprve vodní bůvoli:

Thajsko

Dojemné opičí rodinky vesele se množící a přiživující na turistickém ruchu:

Thajsko

Thajsko

Thajsko

Návštěvníci se okolo památek mohou povozit i na slonech - příliš toho nevyužívají, možná jde o drahou atrakci... možná je slonů málo? Takže v akci jsem je zastihla fotograficky nepřipravená. Tak jsem donutila řidiče, aby nás dovezl k jejich „domečku“:

Thajsko

Svezla jsem se nakonec alespoň v rikše. A to pouze díky tomu, že se mi v průběhu prohlídky najednou moc a moc chtělo... Leč bohužel, toi toi budky do Kambodži ještě nedorazily a šanci máte jen na obvodu obrovského areálu, takže přítel pohotově navrhl rychlé řešení. Svezla jsem se sama, ale fotku mám jen s ním... A jelikož, jako každý rok, chce zůstat v anonymitě, usadil mně do rikši a místo sebe neznámého turistu:

Thajsko

Architekturu miluju, nicméně nemusím vidět všechno. Do posledních dvou chrámů jsem poslala přítele s průvodkyní samotné a vychutnala si místní vychlazené pivko:

Thajsko

Příště se těšte na fotoseriál o tom, co všechno (a rozhodně nejen hezkého) jsem zažila v sousedním Vietnamu. Favoritem letošní dovolené zůstává stejně Kambodža!

Zajímá vás Kambodža? Čtěte:

Reklama