Zdravotní stav gorily Kamby je dobrý. Pětatřicetiletá gorila žijící v pražské zoo má za sebou složitý středeční porod, který skončil smrtí mláděte. Porod byl v pořádku až do chvíle, kdy se přetrhla pupeční šňůra, a malá gorilka tak byla bez přísunu kyslíku. Nakonec museli lékaři Kambu uspat a operovat.

„Stav Kamby je dobrý. Ještě po nějakou dobu bude brát antibiotika, ale jinak je zdravotně v pořádku. Po třinácté hodině se ji pokusíme začlenit zpět do skupiny. Venku je krásné počasí, gorily budou venku, což je ideální," řekl mluvčí pražské zoo Vít Kahle.
Pokud nebudou žádné komplikace, tak by návštěvníci zoo mohli Kambu vidět již ve čtvrtek odpoledne. Zítra nás pak čeká pitva plodu mláděte, jejíž výsledky následně zveřejníme," dodal Kahle.

Gorila Kamba má za sebou nepříjemný zážitek a bude velmi důležité, jak ji ostatní členové tlupy přijmou zpět mezi sebe. Pokud půjde vše dobře, tak jí zbytek tlupy pomůže zapomenout na nešťastný porod.Zdroj: www.novinky.cz


No aspoň že tak, mohlo to dopadnout ještě hůř. Stejně je to smůla - řadu měsíců celý národ s napětím sleduje, kdy se gorilátko narodí, ale maléru stejně nikdo nedokáže zabránit...

Zajímáte se o pražské gorily?
Sledujete je on-line kamerami, nebo je to podle vás hloupost?
Myslíte si, že se mají v ZOO dobře?

Reklama