Často musíme řešit dilema, jak skloubit dohromady kamarádky a milovaného muže. Zajímavé téma, co říkáte? Jak se s tím popasovala čtenářka s nickem eli.emanuela, se dozvíte, když si přečtete její příspěvek.

Jako dítě jsem měla jen jedinou kamarádku. Během puberty jsem se ale začala víc a víc otvírat novým přátelstvím. Za čas jsem měla spoustu skvělých kamarádek. Byly pro mě samozřejmostí, že tu jsem pro své kamarádky ve dne v noci. Dělalo mi radost vymýšlet pro ně dárečky a překvapení. Pokud měla kamarádka problém, neváhala jsem jí pomoci – nehledě na fyzické vyčerpání, i uprostřed noci. Očekávala jsem, že i ony tu pro mě budou, když mi bude úzko. A nějaký čas to docela dobře fungovalo. Trávily jsme spolu téměř každý den, pomáhaly si, svěřovaly si svá tajemství. Zřejmě bychom byly kamarádkami dodnes, nebýt jednoho muže...

Zamilovala jsem se. A kamarádkám se to nelíbilo. Zrazovaly mne od vztahu, vymýšlely tisíce hloupých důvodů, proč s ním nemám být. Nechápala jsem, proč mi mé štěstí nepřejí. Samy byly z většiny bez přítele – že by záviděly? Žárlily? Chtěly mě mít jen pro sebe?

Nedala jsme se přesvědčit. Věřila jsem, že nemám růžové brýle, že náš vztah může fungovat. S kamarádkami jsem se vídala míň a míň. Jejich „útoky“ nabraly na síle, když jsme počali vytoužené miminko. Psychicky jsem to již nezvládala, měla jsem i strach o mimuško. Ze svého života jsem je musela vyškrtnout.

Zbylo mi zlomené srdce a jen tři kamarádky, které mi mou volbu partnera nerozmlouvaly.

Dnes, s odstupem mnoha let, mohu říct, že jsem se rozhodla dobře. Můj vyvolený je skvělým tátou a bezva parťákem pro život.

Volba kamarádky nebo životní partner byla krutá, zbavila mě iluzí, ale na druhou stranu jsem ráda. Vím totiž, že kamarádky, které mi „zbyly“, jsou báječné holky, na které se mohu 100% spolehnout. Jsou obrovským darem, kterého si teď, po mé trpké zkušenosti, mnohem víc vážím.   

eli. manuela

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Děkujeme za další a velmi poučný pohled na dnešní téma.

Jak byste volily vy, milé ženy-in? Nechaly byste si od kamarádek mluvit do vztahu s mužem?

                 

Reklama