Dobrý den, milá Miuko, děkujeme za váš příspěvek. Podle vašich slov lze vidět, že se o ruce a nehty vzorně staráte. I na odstíny laků máte vkus, a rudá vypadá moc hezky. Krásný den!


Já mám ohledně lakování nehtů trochu dilema – na ostatních se mi to líbí, u sebe už si s tím nejsem tak jistá. Od toho se také odvíjí to, že si je lakuji jen občas a to zejména v létě, ve spojení s opálenou pokožkou se mi to líbí ještě o něco víc než v zimě. A taky je ten můj vnitřní rozpor asi způsoben dvěma důvody: ten zanedbatelnější je, že prostě mám kolem sebe přátele, kteří se pozastavují nad tím, když mám nehty nalakované, nejsou na to zvyklí, takže já se pak před nimi spíš snažím ruce schovávat, i když je to vlastně nesmysl.

Druhý důvod je ten, že mám málo pohyblivé prsty, čili je to lakování trochu problematická a velmi zdlouhavá záležitost, ještě když si většinou dávám 2 vrstvy, protože ta první nebývá úplně ukázková. Pak mám samozřejmě opatlanou i kůžičku kolem nehtů, v den mého lakování je lepší nikam nechodit, večer se pak naložit do vany a on ten lak ve vodě pustí, už je to vyzkoušené. Jinak mám kamarádku, která má nepřeberné množství laků (ani jsem neměla ponětí o všech možných technikách lakování, o spoustě doplňků, přípravků a nástrojů, které se dají použít) a je ráda za nějakého „dobrovolníka“, což jsem já. Hlavně v létě – ona je paní učitelka, takže přes prázdniny má víc času, vždycky si mě vyzvedne odpoledne a vrátí většinou pozdě večer, své dílo si vždy nafotí. Tolik vrstev laku jako od ní jsem nikdy neměla!

Ale jednou mi to zachránilo nehet, který se mi připletl do drátů vozíků, jen to fiklo, lak odlétl. Nebýt tam, odlétl by mi nehet. Líbí se mi různé odstíny fialové, růžové, pořídila jsem si i rudý. Vlastně bych si laků kupovala klidně víc, ale jen proto, že se mi líbí a na lakování bych je moc nepoužívala. Stejně jich většina končí u té mojí kamarádky. Nehty si nekoušu, navíc mám to štěstí, že mají hezký tvar, alespoň kamarádky mi říkají, že by chtěly mít takové jako já. Tak to asi bude pravda. Pečuji o nehty a ruce tak, že si je zapiluji, když je potřeba a každý večer mažu krémem na ruce, toť vše.

lak

miuka

Pozn.: Text neprošel redakční korekturou

Chcete se zapojit do denního tématu? Napište nám! Lakujete si ráda a často nehty?

 • Jak často si nehty lakujete?
 • Jaké máte ráda odstíny laků?
 • Libujete si v extravagantních odstínech nebo se spíš držíte při zemi?
 • Potrpíte si na odstín sexy rudé?
 • Nelakujete si nehty vůbec? A proč?
 • Dáváte přednost umělým nehtům?
 • A pokud nosíte umělé nehty, jste spokojená?
 • Koušete si nehty?
 • Jak o své nehty a ruce pečujete?
 • Děláte si manikúru sama, nebo na ni někam chodíte?
 • A co si o lakování nehtů myslíte?

Napište mi, co vás k tématu napadne, budu se moc těšit. Jedna z vás tentokrát získá krásný dárek od kosmetické značky Mary Kay. Lesk na rty odstín Pink Pagoda a lak na nehty odstín Pink Bamboo. Svět bude rázem růžovější! :)

mary

Další příspěvky už neposílejte. Děkuji

Reklama