Marika se jako jediná z party ze svého rodiště po maturitě odstěhovala. Sebrala odvahu a ve dvaceti letech odešla za prací do velkého města. Dařilo se jí víc než skvěle. Sama neměla o peníze nouzi, a k tomu si ještě našla bohatého přítele. Kvůli nim si ho ale nebrala. Milovala ho pro jeho dobrosrdečnou a spravedlivou povahu, dokonale si rozuměli. Když se jim po svatbě narodila krásná a zdravá dvojčátka, měla už všechno, co si od života nejvíc přála. Jenže kvůli svému pohádkovému životu začala ztrácet kamarádky z dětství.

64145119e055dobrazek.jpg
Foto: Shutterstock

„Na holkách bylo už před lety vidět, že špatně nesou moje stěhování. Prý mi není naše městečko dost dobré, na ně se brzy vykašlu. Přitom jsem s nimi zůstala dál v kontaktu, i když jen přes telefon. Já se snažila psát na náš společný chat skoro denně, jenže od nich chodilo pořád míň a míň zpráv. Omlouvaly to tím, že mají málo času. Až po pár letech se jedna z nich prořekla, že založily chat nový, jen pro jejich „správnou pětku“, co zůstala v rodném městě. Když už jsem je vytáhla na kafe, cítila jsem, že už to není takové, jako dřív. Spontánní, veselé, upřímné. Jediná Eliška si se mnou byla schopná hezky popovídat. Jenže i s tím je teď konec,“ popisuje Marika, která tuší i příčinu. Zatímco ona se nedávno stala maminkou, Eliška zkouší už mnoho let otěhotnět marně.

„Chápu, že jí to je asi líto. Ale kvůli tomu přece nezpřetrhá naše přátelství? Copak já za to můžu? Přála bych jí to, z celého srdce. Ale to je jediné, co pro to mohu udělat. A závist podle všeho cloumá i ostatníma holkama. Dana je bez práce, takže bez peněz, žije pořád u maminky. Bětka s maturitou dělá otravnou práci v továrně u pásu a o chlapa nemůže zavadit, i když by už chtěla rodinu. Petra je samoživitelka, dítě si udělala se známostí na jednu noc. Takže má taky vysoko do žlabu. No a Veronika, ta má doma zase ožralu, který se o ni ani o jejich dvě děti nezajímá,“ popisuje životy svých kamarádek Marika, která si tak jako jediná nemá na co stěžovat. A to ji, podle jejích slov, vyčleňuje z kolektivu.

„Nikdy jsem se nad nikoho nepovyšovala, ani nikoho nekritizovala. Je to jejich život, ony ho žijí. Vždycky jsem jen řekla, co je nového, žádné vychloubání. Ale přece si nebudu stěžovat, když nemám na co. Jen abych mezi ně zapadla! Jistě, mám spoustu nových kamarádek. Z práce, z mateřské skupiny, přes manžela… Ale známe se poměrně krátce, chybí nám společné zážitky z dětství, dospívání. Takové, kterým se nejvíc zasmějete. O tohle jsem nejspíš už definitivně přišla,“ smutní Marika.

Čtěte také: