„Jíťu znám od základky. Vždycky to byla skromná a hodná holka. Její rodiče si nikdy nemohli nějak vyskakovat, ale zase si nežili špatně. Prostě taková zlatá střední cesta. Po škole Jitka pracovala v advokátní kanceláři jako asistentka, ale nedávno dala výpověď. A důvod je jediný. Nechává se vydržovat svým zazobaným přítelem Kamilem, se kterým chodí asi rok a půl,“ popisuje Denisa.
5f7f02eda384aobrazek.png
Foto: Shutterstock

Ta už od začátku onoho vztahu pozoruje osobnostní proměnu své kamarády, kterou přítel zahrnuje luxusními dárky. Z nejlepší kamarádky se podle Jitky stala typická slepice, která řeší jen to, co si kde koupí a nad ostatní se povyšuje.

„O prázdninách jsme měli sraz se spolužáky ze střední školy. Jitka si tam nakráčela ve značkovém oblečení, všechny sjela pohrdavým pohledem, celou dobu se skoro s nikým nebavila a jenom házela otrávené xichty. Potom mi řekla, že tohle byl její poslední sraz. Prý není zvědavá na ty vidláky, co jezdí sockou a baví se o kravinách,“ vzpomíná Denisa.

Mladá žena se navíc o svou kamarádku také bojí. Jitčin přítel je jí totiž dost podezřelý a ve městě, kde všichni žijí, má pověst grázla, mafiána a proslýchá se, že na lidi, kteří by mu mohli kazit podnikání, posílá svoje gorily. Nikdo navíc ani pořádně neví, v čem podniká.

„Jitka se hrozně změnila nejen uvnitř, ale i navenek. Dřív chodila oblékaná spíš sportovně, ale on si ji předělal k obrazu svému. Teď jsou to samé upnuté krátké šatičky, vysoké podpatky, luxusní značkové kabelky, které se jí houpou na předloktí a hodně drahých šperků všude možně po těle. Dokonce si nechala prodloužit vlasy, má umělé nehty a řasy. Prostě barbína první kategorie,“ líčí Denisa.

Několikrát se mladá žena snažila své kamarádce promluvit do duše, ale zcela zbytečně. Je prý úplně zaslepená luxusem, ve kterém žije. Její bohatý přítel jí dokonce pořídil nové auto, aby už prý nemusela cestovat s tou lůzou autobusem.

„Ptala jsem se jí, proč se vzdala tak dobré práce a proč nemyslí na budoucnost. Odpověděla, že si to ten její Kamil přál, prý chce, aby hodně odpočívala, pečovala o sebe, starala se mu o domácnost a porodila mu syna. To jsou asi jediné důvody, proč s ní je, pochybuju, že ji miluje. Bojím se, aby jí pak nesebral dítě a nevykopnul ji z baráku, až se mu okouká. Ale Jitka nevidí, neslyší a říct na plnou pusu jí to nemůžu, přeci jen máme společnou historii a nechci si ji úplně znepřátelit. Chci ale zajít za jejími rodiči, snad to od nich vezme lépe,“ uzavírá žena své vyprávění.   

Čtěte také: 

Reklama