„Jsme kamarádky v podstatě od školky, potom jsme chodily i na stejnou základku a střední školu. Teď studujeme vysokou na stejné škole, ale jiný obor. Vždycky jsme si skvěle rozuměly, ale před několika měsíci přišel zlom. Edita se totiž rozhodla, že se stane vlivnou influencerkou. Snaží se proto rozjet sociální sítě, získat co nejvíc sledujících, a tím i spolupráce od různých firem. Chtěla by, aby jí všichni dávali něco zadarmo, respektive jenom za to, že to ukáže na Instagramu,“ popisuje Marie chování své kamarádky.
5f438ebbf37fbobrazek.png
Foto: Shutterstock

Pro mladou ženu se sociální sítě staly posedlostí. Sdílí na nich každý detail ze svého života. Co jedla, jak dlouho spala, kam jela na dovolenou apod. A protože ví, že sexy ženy mají na internetu větší úspěch než cudné dívky, neváhá zveřejňovat odvážnější fotografie – s hlubokým výstřihem nebo ve spodním prádle.

„Na některých fotkách na mě působí jako lehká ženská. Snažila jsem se jí to říct, navíc k čemu jí bude, když její sledující budou samí úchyláci. Ale ona nevidí, neslyší. Prý jí po každé takové provokativní fotce přibude X lidí, kteří sledují její profil, a tím je i zajímavější pro firmy a potenciální propagaci jejich produktů,“ říká Marie. 

Tímto chováním trpí dlouholeté přátelství. „Bohužel to ovlivnilo i naše setkání. Dřív jsme si dlouhé hodiny povídaly o všem možném, teď ji musím dlouhé hodiny fotit ve všemožných pózách. Mám lepší foťák, takže mě začala využívat jako soukromou fotografku. Vždycky mi napíše, jestli někde neposedíme, ale je to jen záminka. Nezapomene požádat, jestli bych nepřinesla foťák. Vezme si s sebou třeba pět různých outfitů, převléká se za stromem nebo na záchodech v kavárně a já ji musím fotit. To nám zabere třeba dvě hodiny. Pózy hází pořád stejné, výsledkem jsou stejné fotky, ale jí se vždycky něco nezdá a vždycky by to prý mohlo být lepší,“ svěřuje se Marie s tím, že její kamarádka se během pár měsíců změnila z inteligentní mladé ženy v povrchní slepici.
5f438ee59bcabobrazek.png
Foto: Shutterstock

„Jsem jen zvědavá, kam až to zajde. Už mi říkala svůj plán, seznámit se s někým, kdo má na sociálních sítích víc lidí než ona, aby jí přesdílel a pomohl jí s popularitou. Když se jí snažím říct, že při honu za imaginárními lidmi jí uniká skutečný život, neposlouchá. Ještě pár takových schůzek, dojde mi trpělivost a vykašlu se na ni,“ uzavírá Marie.

Čtěte také:

Reklama