Zda máte přátele, na které se můžete skutečně spolehnout, prověří až krizové situace. Když už nestačí jen hezké řeči, ale je třeba podložit je i činy. Lenka (28) se tom přesvědčila ve chvíli, kdy ji její dobrá kamarádka podrazila. Že na ni ušila boudu, zjistila až příliš pozdě.

„Měla jsem nového přítele a zamilovanost se mnou dost cloumala. Potřebovala jsem být neustále s ním. Když mi navrhl, abych s ním odjela na týden na jejich chatu, byla jsem v sedmém nebi. Radost mi kazilo jediné – šéf mi dovolenou rozhodně nedá! Se svým trápením jsem se svěřila kamarádce Šárce, která byla zároveň mou kolegyní. Jenže to byl začátek konce,“ vypráví Lenka, která dostala radu k nezaplacení.

arogantní Asi po hodině mi volala s tím, že má super nápad. Mám se prý hodit marod. Na mé obavy, že nějaká chřipka mě přece od práce nezachrání, měla hned odpověď. Prý nemyslí obyčejnou chřipku, ale má plán. Vymyslela, že namluvíme šéfovi, že mě chytil na našem společném výletě do Českých Budějovic slepák a ona mě odvezla do místní nemocnice. No a tam jako že týden zůstanu, na pozorování a rozhánění. Objala jsem ji a děkovala, jak to pěkně vymyslela. No, promyšlené to tedy měla důkladně, ale to jsem ještě netušila,“ říká Lenka, která se do plánu vrhla po hlavě. V neděli napsala šéfovi sms, že leží v nemocnici. Přesně, jak se s kolegyní domluvila.

Romantický týden na přítelově chatě utekl jako voda a Lenka šla v pondělí ráno do práce s přesně nacvičených scénářem. Jakmile potkala šéfa, hned se pustila do jeho líčení. Srdceryvně jsem popisovala, jak hrozné to celé bylo, ale on mě po chvilce zastavil. Vypadal docela naštvaně a zeptal se, proč mu lžu. Zrudla jsem a otočila se po Šárce, aby mi mou historku dosvědčila. Jenže ona jen omluvně protáhla obličej a řekla, ať se na ni nezlobím, že zkrátka nemůže lhát. Ani kvůli mně. Prý o ničem takovém neví a ten víkend, kdy mě měla vézt do nemocnice, se mnou ani nebyla. Natož v Budějovicích. Zalapala jsem po dechu a stála jako opařená,“ vzpomíná na šok, ze kterého ji probrala až šéfova slova, ať si urychleně sbalí. Má na to prý půl hodiny, pak už ji nechce v práci vidět.

„Šárka si před kolegy dál hrála na využitou chudinku, bylo mi z ní zle! Telefony mi nebrala, na moje zprávy s otázkou, proč to udělala, mi neodpovídala. Už jsem byla smířená s tím, že se to prostě nikdy nedozvím. Kolik uhodilo, mi došlo až ve chvíli, kdy na moje místo přijali Šárčinu sestřenici. Ta mrcha to musela mít dokonale naplánované, potřebovala se mě prostě zbavit! A já husa hloupá jí na to skočila,“ lituje teď Lenka, která si dobře uvědomuje, že to celé byla její hloupost. Nejvíc je ale zklamaná z toho, že s kolegyní nebyly až takové kamarádky, jak si do té doby myslela.

Čtěte také:

Reklama