Hedvika pracovala jako zdravotní sestřička v zubní ordinaci. Se svojí nadřízenou, doktorkou Kateřinou, se brzy spřátelila. Byly skoro stejně staré, měly stejné zájmy a obě dvě byly ve městě nové, takže se téměř s nikým neznaly.

Kateřina byla svobodná a s nikým nechodila, zato Hedvika byla vdaná a měla dvě malé děti. Obě dvě se velice často navštěvovaly a Kateřina jezdila s Hedvikou a celou její rodinou na dovolené.
Mnohokrát za jejich několikaleté přátelství se stalo, že když byla Kateřina u Hedviky, začalo pršet, sněžit nebo se návštěva protáhla až do noci. A Hedvika, jako správná kamarádka, vždycky poslala svého muže, aby odvezl Kateřinu domů autem.

Až se jednou stalo to, co by Hedviku ani ve snu nenapadlo, a to, že se Karel, její muž a Kateřina hodně sblížili. Zpočátku se scházeli Hedvice za zády, ale asi po roce začala Kateřina na Karla tlačit, aby doma o jejich vztahu promluvil s Hedvikou a aby se rozvedl. Karel nebyl moc průbojný typ a vyhovovalo mu scházet se s Kateřinou tajně a vracet se domů k rodině. Ale Kateřina začala vyhrožovat, že Hedvice sama poví pravdu, že Karla miluje a že bez něj nemůže žít.

Karel se nechal od Kateřiny přemluvit a přiznal své ženě, že má milenku a že se k ní chce odstěhovat. Týž večer si sbalil své věci a odešel. Hedvika nemohla pochopit, proč to Karel udělal. Celou dobu nic netušila. Když se trochu uklidnila, hned volala Kateřině, jestli by k ní nemohla přijet.

Všechno Kateřině pověděla, vyplakala se a čekala radu, pomoc od kamarádky. Místo toho se dočkala ledové sprchy. Kateřina jí s klidem přiznala, že ona je tou Karlovou milenkou a že Karel už se zabydluje v jejím bytě. Hedvika nebyla schopná, aby cokoliv řekla. Kateřina proto odešla a s Hedvikou už se nikdy neviděla. Na druhý den našla v práci jen její výpověď.

Karel se ke Kateřině odstěhoval před dvaceti lety. S Hedvikou se rozvedl, s Kateřinou oženil. Z Karla se stal podnikatel, z Kateřiny soukromá zubní doktorka. Karel a Kateřina mají dostatek peněz, ale nemohli spolu mít děti. Karlovy děti mají do jejich domu zakázaný vstup, takže Karel je jezdil navštěvovat k Hedvice, dnes už do jejich vlastních bytů.

Kateřina si užívá života. Střídá milence, utrácí peníze a Karel ji už dávno přestal zajímat. Karel dnes lituje, že od Hedviky a dětí odešel. Začal litovat už pár let po svatbě s Kateřinou. Ale nikdy v sobě nenašel dost odvahy a síly, aby od ní odešel…