Kamarádství je pěkná věc, kterou k životu určitě potřebujeme. Někdy ale najednou skončí, a jako by nikdy neexistovalo. U žen k tomu často dochází tehdy, když se jedná o chlapa. Kvůli mužům se totiž i velké kamarádství může změnit v nenávist.

Příběh Venduly


Bydlím na vesnici, kde je velká nevýhoda, že si všichni vidí do talíře. A pokud se tam něco „stane“, povídají si o tom všichni a všude, řeší, proč to tak je, odsuzují a hodnotí, ačkoliv jim do toho nic není.

Přečtěte si také:

Zažila jsem si to před třemi lety. Žila jsem tady s přítelem v domku po babičce, ale rozešli jsme se, on se odstěhoval a já zůstala. Po nějakém čase jsem se sblížila se Standou, který tady taky bydlí. Nastěhoval se ke mně, už jsou to skoro dva roky. A musím říct, že jsem ráda, Standa je skvělý chlap a já si užívám každou chvilku, kdy jsme spolu.

Jen jedna věc mě mrzí. Kvůli Standovi se totiž se mnou přestala bavit moje kamarádka Pavla. Do té doby jsme se vídaly docela často, bydlí jen kousek od nás, má dvě krásné děti, které jsem jí občas hlídala, když potřebovala někam jít. Stýkaly jsme se fakt často, chodily jsme na kafe nebo na místní zábavy. Od té doby, co žiju se Standou, mě ale Pavla ignoruje.

kamarádka

Nevšimla jsem si toho hned, nejdřív jsem zaregistrovala, že se o něm nechce bavit, pak se začala vymlouvat, že nemůže přijít na kafe, že nemá čas. A pak jsem ji jednou potkala a ona dělala, že mě nevidí. Což už mi připadalo hloupé, tak jsem za ní šla a přímo se jí zeptala, jaký má problém, že jejímu chování nerozumím.

No, vymlouvala se, ale nakonec jsem pochopila, že mi závidí a žárlí. Už delší dobu totiž tajně milovala Standu, nikdy mi o tom ale neřekla. Až zpětně jsem si dala dohromady, že se jí vždycky líbil - když někde byl, tak s ním flirtovala. A když jsem s ním začala žít já, neunesla to a prostě se se mnou přestala stýkat.

Ale o co jí jde? Vždyť je vdaná, má manžela a dvě malé děti!

Tak jsem ji jako kamarádku odstřihla, stejně by to už nefungovalo. Řekla jsem jí svůj názor i to, že mě její reakce mrzí, ale že si bez ní život dovedu představit, když to jinak nejde.

Další články v magazínu:

Reklama