„Při první krátké návštěvě jsem nevěřila svým očím. U Soni doma to vypadalo jako po vybuchnutí atomovky. Všude byl příšerný bordel. Když jsem si chtěla sednout na gauč, musela jsem nejdřív odsunout časopisy, hračky, zmuchlané oblečení a sem tam jsem zahlédla i zbytky jídla. Jedním slovem chaos. Na nohou jsem měla jen sandálky a když jsem se při odchodu obouvala, všimla jsem si, že mám úplně černá chodidla,“ svěřuje se Patricie se zážitkem z hororové návštěvy.

Špína a chaos

Jako polehčující okolnost ovšem brala skutečnost, že kamarádka ji pozvala neplánovaně na rychlou kávu a nemohla se tak na příchod návštěvy připravit. Navíc má také dvě děti a Patricie chápala, že někdy je to s nimi hodně náročné a na úklid už zkrátka nezbyde čas ani energie. Jenže při dalších třech tentokrát už ohlášených a dopředu naplánovaných návštěvách to v bytě vypadalo stejně jako poprvé. Patricie tedy pojala podezření, že jde o trvalý stav.

„Rozházené věci jsou jen slabým odvarem toho, co jsem ještě všechno viděla. V koupelně a na toaletě se mi chtělo vážně brečet. Hadr a saponát neviděly celou věčnost. Všude byla taková ta roční zažraná špína a nepříjemně to smrdělo. Kuchyň byla plná drobků, mastnoty a neumytého nádobí, koš úplně přetékal a o nějakém třídění odpadu nemohla být ani řeč,“ líčí Patricie.  

Jak z toho ven?

Od té doby se Patricie snaží návštěvám kamarádčina bytu vyhýbat a změnil se i její vztah k Soně. „Vůbec nevím, co mám dělat. Docela se mi začala hnusit a bojím se, abychom u ní v bytě ještě něco s dětmi nechytly. Pokaždé, když jsme tam byly, tak jsem je musela hlídat, aby si drobky z koberce a další věci nestrkaly do pusy. Nedivila bych se, kdyby se Soně doma usídlily blechy, štěnice, švábi a podobná havěť,“ vyjadřuje své obavy.

Patricie ovšem neví, jak z prekérní situace ven. Ráda by se Soňou přerušila kontakt, ale obě s dětmi chodí na stejné hřiště a bydlí kousek od sebe. Takže minimálně náhodným setkáním se nevyhnou.

„Jak se říká kamarádce, že už se s ní nechci bavit, protože má doma bordel?“ ptá se Patricie.

Čtěte také:

Reklama