O nakupování s kamarádkou Ivou píše čtenářka Pinokio. Její rodina vždy pozná, když jde na nákup oblečení právě s ní. Jak? Snadno, přinese si domů červené kalhoty, oranžovou kabelku...

Neběžně strakatá chodí v létě ven čtenářka Pinokio. Barvami totiž hýří pouze, když je po nákupech s kamarádkou Ivou.


Dobrý den,
 většinou se oblékám podle toho jakou mám náladu. Raději volím jednobarevné oblečení a kombinuji dvě barvy. Buď černou a bílou nebo černou a červenou. To bych ovšem nemohla mít střelenou kamarádku, se kterou jednou za půlroku vyrážím do shopingcentra do Ostravy, kde si pod jejím nátlakem koupím něco fakt ujetého a mnohobarevného. Před týdnem jsem s ní jela do Ostravy na krev a na tři jsem byla objednaná k lékaři. Do deseti jsme plkaly a pak jsme vyrazily nakupovat.
  Jestli si milé ženy vzpomínáte na film s Arnoldem, kde vetřelec vždy zaměřil nepřítele čímsi a zlikvidoval ho, kromě tedy Arnolda, tak něco takového má i moje kamarádka akorát to cosi používá na oblečení. Já bych kolem dotyčného hadru jenom prošla, ale ona ho s vítězným povykem urve z ramínka a šupem mě posílá do kabinky. Už jen pohled do nemilosrdného zrcadla v kabince mě přivádí k zoufalství. Jde mi vidět i ten nejmenší beďar na obličeji a tvář má posmrtný nádech. I to mě možná přesvědčí koupit si nejbarevnější a nejulítlejší halenky či šaty, protože obličej se mi v nich rozzáří. Musím ale podotknout, že všichni mi cokoliv takového ulítlého chválí a nikdy jsem se nesetkala s nějakými narážkami, jestli nejsem z Bohnic. Naposledy jsem si koupila červené kalhoty, po bocích mají obrovské kapsy /nejde mi tak vidět vývod, i na to musím myslet/ a ostře duhové tričko, na kterém je usmívající sluníčko. K tomu mi kámoška našla oranžovou kabelku /no spíše kabelu s třásněmi/, s upozorněním, že je slevněná na 200,-Kč. Bodejť, určitě byli rádi, že se jí zbavili. Sakumpikum mě všechno stálo 800,-Kč.
   Doma manžel utrousil, koukám, že si opět byla s Ivou na nákupech. Dcera byla nadšená a loudí po mě kabelu a ostatní kamarádky řekly, že s tímto oblečením vyzařuji pozitivní vibrace. Mamka podotkla, jen ať s tím nejdu na  zdravotní komisi, ať mě nezavřou do Opavy. Takže dámy, ať žije léto a kupte si taky nějakej odvaz, protože v létě se může cokoliv.
Pinokio

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 10. 7. 2012: Moje letní barva

  • Jakou barvu si v létě oblékáte nejraději a proč?

Napište mi svůj příběh minimálně v délce tohoto odstavce, ve kterém mi odpovíte na výše položenou otázku. Léto svádí k jasným barvám, ale třeba si právě vy oblékáte barvy tlumené. Zajímá mě zkrátka, v jakých barvách se v létě cítíte dobře, jako máte barvu třeba plavek, oblíbené letní halenky, sukně... A myslíte si, že barevností svého oblečení svému okolí o sobě něco prozrazujete? Vaše příspěvky očekávám v redakční e-mailové schránce (viz níže) nejpozději 10. 7. 2012 v 15.00 hodin. Pro jednu z přispěvatelek tu má připravený kosmetický balíček plný barev GABRIELLA SALVETE.

gs

Reklama