Moje kamarádka Karolína byla machr na hubnutí. Začínala vždy po Vánocích a nic nenechávala na jaro. To bývalo dost pozdě.

Když jsem byla u ní loni v únoru, myslela jsem, že mne trefí šlak. Stála před zrcadlem a prohlížela se. Nelíbila se sobě. Během jednoho měsíce zhubla osm kilo. Všechno na ní viselo, i kůže. Během dalšího měsíce nabrala deset kilo a kůže už na ní nevisela. Byla ráda.

Nastávalo jaro a ona se oblékla do černého, protože černá zeštíhluje. Když se prohlížela opět v zrcadle, připadala mi jako černá díra do tunelu. Poradila jsem jí, aby přestala být kyselinou, a stala se z ní H2O.

V létě si koupila plavky místo XXXL jen XXL. Já ji psychicky držela s tím, ať se podívá na koupališti kolem sebe. Uvidí hodně takových plnoštíhlých jako ona sama. Nechala si ušít nové letní šaty, slušely jí. Kočka k pohledání. Představte si, že si našla partnera, i když byla dost plnoštíhlá. Svatbu měli v létě a na svatební cestu letěli na Havaj. To byl Karolínin sen. Splnil se jí.

Splnilo se i její další přání, zemřít šťastná a milovaná. Vždycky říkala, že ji sebere čert, a ona skutečně zemřela na Mikuláše.

Příspěvek je velmi smutný, i když začínal slibně. Takový je život a já jsem ráda, že jsem se vám mohla svěřit. Říká se, že sdělená radost je dvojnásobná radost a svěřený smutek je poloviční. Snad napíši později něco veselejšího.

arjev

Na poslední chvíli posíláme 500 bodů do VVS, která už končí! Jen mi trochu v příběhu scházelo, co se vlastně kamarádce stalo. Proč a nač zemřela…

Reklama