Myslím, že každý z nás má v sobě něco, co dokázal někomu jinému nebo sám sobě odpustit.
Samozřejmě i já mám v sobě spoustu věcí, na které nerada vzpomínám, a které jsem dokázala odpustit, i když to tak moc bolelo a stále bolí.

O čem bych ale chtěla napsat, je událost, která se netýkala přímo mě, ale která mě bohužel také zasáhla. Zasáhla mě až natolik, že ukáplo i pár slz. 

Týká se to mé kamarádky a jejího věrného, ale němého kamaráda. A to mluvím o psovi. Měla ho už spoustu let a jak se dalo očekávat, pejsek začal mít problémy se zdravím. Nejprve přestal téměř vidět a nakonec ho přestaly poslouchat nohy. Většinu dne proležel a jen to, aby se postavil, mu dělalo velké bolesti. 

Kamarádka zkoušela veterináře, různé prášky, ale stáří je stáří. Hodně a často o tom přemýšlela a nakonec se rozhodla, že jeho trápení ukončí. Trvalo dlouho, než se k tomu odhodlala. Vždyť to byl člen její rodiny. Pak nastal osudný den. Přijel veterinář, panička uchopila svého pejska do náručí a po celou dobu, kdy mu byla vpíchnuta injekce, ho nepustila. 

Slzy jí tekly proudem a přitom se svému kamarádovi pořád omlouvala a prosila za odpuštění. Když ublížíte člověku, dokáže vám říct, že vám odpouští, ale co u zvířete. Jak si můžete být jistí, že vám odpustil. 

Nejhorší bylo, že pes strašně dlouho smrtící injekci vzdoroval a bojoval. O to to bylo bolestnější. 
Když bylo po všem, kamarádka mu sama vykopala hrob na své zahradě a zahrabala. Takovou bolest, co zažívala, asi nejde vyjádřit. Říkala mi, že neví, jestli jí to ubohé zvíře vůbec odpustilo, a že neví, jestli vůbec dokáže odpustit sama sobě. Ale vždyť mu jen pomohla od trápení.  

Od té doby uplynulo několik měsíců. Ptala jsem se jí, jestli by nechtěla jiného pejska. Je si jistá, že už psa nikdy nechce. Pořád nedokáže na tu událost zapomenout a prý už to nikdy nechce zažít.

Jen doufám, že někdy nastane ta doba, kdy si bude moct říci, určitě mi odpustil.
 
                                                        Fidy 
Určitě vaši kamarádce pes odpustil - není totiž co odpouštět. Pomohla mu, jak nejlépe mohla. Přebolí to, čas vše vyléčí a bude tu další pejsek.
editorka Mira

Myslíte, že i němé tváře mohou odpouštět?

Téma na čtvrtek:
Odpouštět
Co?
Proč?
Jakým způsobem?
Komu?
I sami sobě?
Neumíte?

Je pro vás odpuštění úlevou?

Litovali jste někdy, že jste odpustili?

Co pro Vás znamená odpuštění?

Napište nám, odměníme Vás!
redakce@zena-in.cz

Reklama