Doba, kdy se na nás naše miminko usmívá bez zoubků, skončí velmi rychle. První zuby totiž mohou některým dětem růst již ve čtyřech měsících. V té chvíli přibude rodičům v péči o děťátko další starost – a to starost o zdraví a správný vývoj těch malých, bílých perliček, které se objevily v pusince malého miminka.

Je dobré začít s čištěním i těchto prvních zoubků. Samozřejmě, že tato práce připadne rodičům, a tak je zubní kartáček Stages 1 pro děti ve věku 4 do 24 měsíců uzpůsoben tomu, že s ním bude manipulovat dospělá ruka.

Tento kartáček má také unikátní změkčenou hlavičku, která je navržena tak, aby pomáhala chránit měkké dětské dásně. Zoubky budou čistit extra jemná vlákna, která jsou maximálně šetrná a slouží nejenom k čištění, ale i k masírování dětských zubů a dásní.

Rodiče jistě ocení neklouzavou rukojeť, která velikostí odpovídá dospělé ruce.

Jak ten čas letí. Miminko a batole se pomalu mění, vyspívá, roste a rodiče se nestačí divit. Po druhém roce života se dětská ústa zoubky jenom hemží, a tak je potřeba změnit kartáček.

Pro toto období je kartáček navržen tak, aby s ním mohli manipulovat jak děti, tak rodiče. Pravda, děti v tomto věku se již chtějí osamostatňovat, ale v péči o zuby by přece jen měli rodiče být velmi nápomocni.

Kartáček pro děti od 2 do 4 let Stages 2 má úzkou hlavičku, která umožňuje snadný přístup do dětských úst, prodloužená vlákna POWER TIP pomáhají při čištění těžce dostupných zadních zubů a obrázek, na kterém se směje myšák Mickey, napovídá, že čištění zoubků se pro malé děti stane vítanou zábavou.

Kartáček pro třetí dětské období 5 až 7 let Stages 3 je již uzpůsoben tomu, že se dítě obsluhuje samo. V této době začínají vypadávat mléčné zuby a objevují se první trvalé stoličky. Proto musí být čištění zubů pečlivé a rodiče by měli dítě kontrolovat.

Výrazně jim v tom pomůže kartáček, který má unikátní změkčenou hlavičku, která chrání měkké dětské dásně, vlákna POWER TIP zaručují, že se pečlivě vyčistí i zadní, těžko dostupné zuby. Kartáček má po stranách prodloužená vlákna, která obklopují a čistí každý zub. Děti jistě zaujme velká, nápadně se třpytící rukojeť SQUIS GRIP a Disneovy veselé postavičky. Nanášení pasty je i pro děti jednoduché, protože rukojeť je koncipována tak, aby pevně držela na rovné podložce.

Od osmi let výše jsou již děti většinou v čištění zubů profíky. Přesto je potřeba důsledná kontrola rodičů. V ústech ještě zůstávají mléčné zoubky a přibývají k nim ty trvalé, a proto je potřeba čistit si zuby velmi důkladně.

K tomu dětem pomůže kartáček Stages 4 s unikátním postavením vláken, která umožňují čištění stálého a dětského chrupu. Stejně jako u předchozích dvou výrobků má i tento kartáček vlákna POWER TIP na čištění těžko dostupných zadních zubů, zajímavou grafickou a barevnou úpravu rukojeti.

Velikost a tvar rukojeti odpovídá věku starších žáků základních škol.

Pokud dáváte přednost technice, podívejte se na nový bateriový zubní kartáček z řady Braun Oral – B AdvancePower Kids D2. Je stejně šetrný jako kartáček manuální a rovněž i bezpečný.

Nový bateriový kartáček má malou kartáčkovou hlavičku se zvláště měkkými, na konci rozvětvenými vlákny. Prostřední řada vláken je určena pro čištění skusných zubních ploch.

Další kartáček z této řady je dětský akumulátorový kartáček AdvancePower Kids 900TX, který má 7 600 oscilací, časovač každou minutu pro indikaci optimální délky čištění, nástěnný držák a vodotěsnou rukojeť.

Oba tyto kartáčky jsou určeny pro děti od tří let.

 

Jak je vidět, péče a správný vývoj a zdravé zuby našich dětí je důležitá a neměli bychom ji zanedbávat. ORAL ví, jak na to. Nyní je to již jen na vás.

Reklama