Sexuální život je součástí každého vztahu a záleží jen na konkrétní dvojici, jaký ho má. Je to čistě soukromá věc, i když samozřejmě občas si kamarádi nebo kamarádky o sexu povídají. Co když to ale někdo přehání a navíc si vymýšlí?

Asi to není ojedinělé, že si lidé mezi kamarády postěžují na svůj sexuální život, nebo si ho naopak pochvalují. I tady ale platí, že všeho moc škodí - když totiž někdo mluví o sexu neustále, a navíc dost nevybíravě, může to být pro okolí nepříjemné.

Přečtěte si také:

„Nepříjemné to rozhodně je. Nejsem žádný puritán, ale když je něčeho moc, tedy konkrétně řečí o sexu, nejsem z toho odvázaný,“ říká čtyřicetiletý Jirka, s kterým jsem se bavila o tom, jak často chlapi probírají ženské a sex. „Já si o sexu s kámoši v hospodě občas pokecám, ale samozřejmě ne pokaždé, když se potkáme. Rozhodně ale nikdy nemluvíme o svých partnerkách, to jen občas někdo něco naznačí.

muž debilTo ale neplatí, když přijde na pivo František, který mluví o sexu a o své přítelkyni neustále. Je nechutné, co všechno vypráví, já to nesnáším a myslím, že ostatním kámošům to taky vadí. Všichni totiž jeho přítelkyni známe a on o ní nemluví moc hezky, často ji uráží a ponižuje a mluví sprostě. Možná je to pravda, možná ne, ale proč to máme vědět? Je to nedůstojné dospělého chlapa.

Všechno začíná, už když František přijde do hospody. Mezi jeho prvními větami je nějaká o sexu, třeba ´už tři dny jsem si nezaš...´ nebo ´včera nic nebylo, už zase...´ A během večera je toho ještě mnohem víc. Štve mě to. Mě osobně nezajímá, kolikrát za víkend a kde všude to dělali, jestli jeho přítelkyni baví nebo nebaví orální sex, že je s ní v posteli nuda nebo že dneska přijde domů a bude sex. Kromě toho mám pocit, že si tak polovinu věcí vymýšlí, aby byl zajímavý, že skutečnost je trochu jiná.

Bohužel nepomáhá ani to, když mu řekneme, aby si ty řeči už nechal, nebo když se začneme bavit o něčem jiném. Ty své poznámky si František neodpustí. Chová se jako puberťák, tohle se prostě nedělá.“

Co si o tom myslíte?

Další články v magazínu:

Reklama