Maltézský psík

Je ideálním rodinným psem. Miluje lidi, které zná, rád si hraje s dětmi. Je vyrovnaný a nepouští se do konfliktů s ostatními psy ani dalšími zvířecími členy domácnosti. Má rád pohodlí svého pelíšku někde stranou všeho dění, ale není pro něj problém doprovodit vás i na delší procházku. Je inteligentní a učenlivý, takže při jeho výcviku nebudete mít potíže. Jen pozor na příliš přísnou a tvrdou ruku, je citlivý.

  • Patří k nejstarším psím plemenům a pochází z ostrova Malta, podle níž dostal své jméno. Dorůstá do výšky lehce přes 20 cm a váhy kolem 4 kilogramů.

Více o plemeni ZDE.

Kavalír King Charles španěl

Velmi elegantní pes s klidnou a vyrovnanou povahou. Nerozhodí ho ani děti, k nimž je vlídný. Skvěle se přizpůsobí svému majiteli, takže s vámi bude klidně i ležet na gauči, přestože je využitelný i k psím sportům. Není záludný, takže ho zvládne vycvičit i chovatel – začátečník. Nesnáší ale tvrdé zacházení a samotu.

  • Plemeno původem z Británie nedorůstá více než 33 cm a 8 kg.

Více o plemeni ZDE.

Mops

Už jeho tělesné proporce napovídají, že nejde o žádného vytrvalého sportovce. Zavalité tělo, krátké nohy a nos způsobující zadýchávání se z něj dělají ideálního společníka na „gaučink“. Když ho necháte v klidu vyspat a přehlédnete jeho občasné chrápání, získáte v něm věrného miláčka rodiny, který vyzařuje spokojenost a dobrou náladu. Má rád společnost, a to včetně těch nejmenších členů domácnosti. I roztomilý mops ale potřebuje výcvik.

  • Domovinou tohoto plemene je Čína. Dorůstá do výšky 30 cm a váhy do 8 kg.

Více o plemeni ZDE.

Pekingský palácový psík

Inteligentní a sebevědomý aristokrat, z něhož vyzařuje klid a důstojnost. Je to milý společník, věrný svému pánovi, ale co se poslušnosti týče, podobá se spíše kočce. Je tvrdohlavý a výcvik vyžaduje velkou dávku trpělivosti. Vůči ostatním psům je trochu žárlivý a ne vždy se s nimi snese. Má rád svůj klid, ale rozhodně ne samotu. Pokud máte malé děti, které by nerespektovaly jeho majestát, nebude zářit nadšením.

  • Pochází z Číny a patří k nejstarším psím plemenům. Dorůstá maximální výšky 23 cm a váhy 6 kg.

Více o plemeni ZDE

Havanský psík

Bez problému se přizpůsobí svému pánovi, takže se s vámi bude v klidu povalovat na gauči. Rád se ale také předvádí, takže ho můžete naučit plno cirkusových kousků. Je veselý, hravý a miluje děti. Nevadí mu ani jiná domácí zvířata. Jedno vám ale neodpustí – je to samota. Neustále potřebuje být ve vaší společnosti.

  • Jak by mohl jeho název napovídat, nepochází z Kuby, ale z oblasti Středomoří. Do Havany přicestoval až se španělskými osadníky. Dorůstá maximálně 29 cm na výšku a 6 kg na váhu.

Více o plemeni ZDE.
Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Čtěte také:

Reklama