Pokud jste si na první zářijové dny stihla koupit zájezd v last minute a pár dní před odjezdem zjistila, že se vám scvrkly plavky, budete se muset hodně snažit, abyste sehnala nové. Na ramínkách v obchodech po totálních výprodejích visí už jen pár přebraných „nic moc" kusů a ty, co by stály za to, nemají ve vaší velikosti. Budete muset zajít do nejbližšího specializovaného obchodu a sáhnout hlouběji do kapsy. Z výloh zmizely nejen plavky, ale i žabky a veškerá plážová móda a ryze letní zboží. Nahradilo je totiž zboží zimní. Kabátky, kozačky, šály a pletené svetry.

Ani ta rána už nejsou, co bývala. Místo toho, aby mě sluníčko, které záplavou oranžových odstínů zaplaví celou ložnici, probouzelo, se zatím jen ospale povaluje za kopcem, jenž kdysi býval šibenicí. V sandálech cestou do práce zebou nohy. Všimli jste si, že letos na jaře jsme při takových teplotách nosili ještě kožichy? Lidé se zkrátka drží svého sezonního oblečení, jak jen to jde. Ale jednou se pustí, budou muset.

Autobusy, vlaky i spoje hromadné dopravy se od zítřka naplní pokřikujícími školáky a hra na sardinky začne nanovo. Cestující se musí smířit s nejedním školním výletem. A ani doma nebude snadné nalézt trochu klidu. Televizní reklamy vás pro jistotu už v říjnu začnou upozorňovat, že je nejvyšší čas začít s vánočním úklidem.

Prohlížím si své nové plavky a na prstech jedné ruky by se dalo spočítat, kolikrát jsem je letos oblékla. Dostanou ještě příležitost? Obávám se, že nikoli. Uložím je do krabice k dalšímu sezonnímu oblečení a pomalu si přichystám kozačky a teplý kabátek... Ach jo.

A co vy? Těšíte se na podzim a zimu?

Reklama