Léto za sebou pomalu zavírá dveře. Odpolední teploty již zdaleka nedosahují třiceti stupňů a my si pomalu zvykáme na probuzení do chladného rána.

Stýská se vám po slunci, po koupání, po dnech, kdy nám teplý vítr cuchal vlasy? Pak máme pro vás  návrh. Nechejte za sebou pošmourné, studené dny a vydejte se na jih za sluníčkem. Ideálním místem pro příjemnou podzimní dovolenou je například Portugalsko. Stát, který se rozprostírá v západní části Pyrenejského poloostrova, je pro každého z nás určitě lákavým, atraktivním místem, které stojí za to poznat.

 

Cestovní kancelář Snail Travel nabízí pestrobarevnou škálu zájezdů a pobytů po celém Portugalsku. Každý koutek této okouzlující země vás jistě osloví a získá si vaše srdce…

 

Například návštěva přírodního parku Serra Arrábida je fascinujícím zážitkem. Park se nachází na malém hřebenu vápencových hor, táhnoucích se od západu k východu podél pobřeží mezi Sesimbrou a Setúbalem. Zřízen byl pro zachování krásné romantické krajiny, různých druhů ptactva a divokých zvířat, např. orlů, kočkovitých šelem, jezevců.

 

Jižní svahy parku jsou nejen hustě porostlé aromatickými, stále zelenými keři a stromy, ale také se zde daří vinné révě. Za zmínku stojí, že právě díky vínu - setúbalský muškát, se proslavilo město Vila Nogueira de Azeitao.

Milovníci pláží si zde také přijdou na své… Okouzlujícím a romantickým místem zároveň je Portinha da Arrábida - chráněná zátoka s pláží s jemným pískem a křišťálově čistým mořem je oblíbená především u podvodních rybářů.

Galaposu a Figueirinhe jsou další písčité pláže, které sice leží poněkud dále na východ na pobřežní silnici do Setúbalu, ale ani jejich kouzlo byste si rozhodně neměli nechat ujít.

 

Lákají vás místa obestřená tajemstvím historie? Pak nezapomeňte navštívit Convento da Arrábida - rozlehlou budovu ze 16. století, ležící nedaleko moře a napůl ukrytou mezi stromy. Tato budova byla kdysi františkánským klášterem, pět kulatých věží na svahu sloužilo pro meditaci osamělých mnichů.

Dalším historickým místem, které bude pro vaši dovolenou nezapomenutelným zpestřením je Museu Oceanográfico - malou pevnost nacházející se přímo nad Portinhem da Arrábida postavil roku 1676 Perdo, princ regent, aby chránila místní osady před útoky maurských pirátů. Nyní tu sídlí mořské muzeum a Středisko mořské biologie, kde mohou turisté vidět akvárium s mnoha zdejšími živočichy, např. mořskými ježky, chobotnicemi a hvězdicemi.

 

Milujete romantická místa? Jedním takovým je bezesporu i Quinta da Bacalhoa -  krásné sídlo za živým plotem, které bylo postaveno roku 1840 v raně renesančním slohu. Roku 1528 bylo rozšířeno a právě z té doby pochází i půvabná lodžie, shlížející na zahrady se zarovnanými živými ploty kolem kašny. Níže položená zahrada s pomerančovníky a citroníky vede k jezírku a klenutému pavilonu s obrazem azulejos Zuzana a starci, pocházejícím z roku 1565.

 

Vidíte, že i na podzim je možné prožít nezapomenutelné chvíle se svojí rodinou, či přáteli…

V této chvíli se choulíte ve svetru, a zítra se už můžete opalovat na pláži a koupat v moři. Uznejte, není to ohromná představa?

Neváhejte proto a navštivte cestovní kancelář Snail Travel, kde vám ochotně poradí nejen s výběrem vaší dovolené, ale rádi zodpoví i veškeré vaše dotazy.

 

www.snailtravel.cz

 

 

Reklama