Sezona letních hudebních festivalů se začíná rozjíždět naplno. Pokud i vy patříte mezi hudební fanoušky, máme pro vás tip, jak naložit se dvěma následujícími víkendy. Už zítra úderem 15. hodiny začne v Hradci Králové legendární open air festival Rock for Peole, o týden později se můžete těšit na další hudební dávku, již devátý ročník festivalu Přestěnice. Ale jedno po druhém...

Do Hradce na rock

Rock for PeopleHradecký Rock for People, který se koná ve dnech 4 - 6. července láká na slavná jména. Mezi účinkujícími se má objevit například britská kapela Placebo. Za české interprety jmenujme alespoň Anetu Langerovou, Clou, Divokýho Billa, Chinaski, Gipsy.cz a Ready Kirken.

Pokud nemáte auto, do Hradce se nejpohodlněji dostanete vlakem. České dráhy v době konání festivalu navíc chystají posilové spoje. A z nádraží přímo do areálu bude od zítřka fungovat kyvadlová autobusová doprava, samozřejmě zdarma.

Ubytovat se můžete jednak v přilehlém stanovém městečku za jednorázový poplatek 50 Kč za osobu. Stanové městečko, oproti loňskému roku s větší kapacitou, bude vybaveno velkokapacitními sprchami s trvale teplou vodou, tekoucí voda budek dispozici v městečku i festivalovém areálu. Nebo můžete zkusit také hotel, kde se vstupenkou získáte slevu 55 procent.

Pro případ příjemného počasí jsou připraveny oblíbené kropící vozy, které stále čekají na svoji hradeckou premiéru. Ani o hygienu se bát nemusíte. V rámci festivalu bude k dispozici 200 mobilních záchodů doplněných o pissoáry, navíc ve festivalovém areálu budou tradiční placené záchody nabízející standardní komfort. 

Jednodenní vstupenky na 4., 5. a 6. 7. jsou v předprodejích nabízeny za 850,- Kč + poplatek. Na místě budou k dispozici za 1 000 Kč. Na místě bude poskytováno zvýhodněné celofestivalové vstupné: junioři (8-12 let) - 520 Kč, senioři (nad 55 let) - 530 Kč. Pro držitele průkazu ZTP a ZTP/P platí cena 510 Kč za festivalovou permanentku / 380 Kč za 1 den. Doprovod vozíčkáře nebo nevidomého - 540 Kč / celofestivalové vstupné. Děti do 8 let mají vstup zdarma.

Více o festivalu se dozvíte ZDE.

Repete za týden v Přeštěnicích

PresteniceJižní Čechy rozezní o týden později přeštěnický festival (9. až 11. července), který se svým „starším bráchou" rozhodně nenechá zahanbit. Hlavním tahákem již devátého ročníku je finská rockově magická formace The Rasmus, která se pyšní titulem nejlepší severská kapela. The Rasmus vystoupí v sobotu večer. Mezi další padesátkou kapel se objeví například Chinaski, Divokej Bill a Wohnout, přijede i Xindl X a kapela Nightwork, která si získala přízeň především svojí písní Globální oteplování - Jsem gay.

Ubytovat se můžete opět ve stanovém městečku, které otevře své brány už ve středu v poledne. Stanové městečko bude zřízené v těsné blízkosti areálu. Stanování je vyhrazeno pouze pro návštěvníky festivalu a je bezplatné. Městečko bude vybavené mobilním sociálním zařízením. Do stanového městečka není možno zajíždět s automobilem, ten ale můžete nechat na připraveném parkovišti.

Samozřejmě budete mít k dispozici dostatečný počet mobilních WC, které budou rovnoměrně rozloženy po celém areálu festivalu včetně stanového městečka. Organizátoři také slibují včasné doplňování toaletního papíru. K dispozici budou mobilní sprchy, které budou umístěny na dvoře Penzionu MAVL Přeštěnice. Tato služba bude zpoplatněna. V info stánku můžete dokonce získat igelitový pytel na odpadky.

Vstupenku na celý festival můžete koupit v předprodej za 790 Kč, pokud se vás sejde celá parta (pět lidí a více), zaplatíte 730 Kč. Vstupné na místě bude 900 Kč. Jednodenní vstupné činí za pátek - 400 Kč, na místě 500 Kč a na sobotu 550 Kč, na místě 650 Kč. Děti do deseti let zaplatí stovku. Vozíčkáři se dostanou na festival zdarma. Ve čtvrtek je vstup zdarma pro všechny.

Více o festivalu ZDE.

Tip redakce

Půjdete?

Reklama