Jak se dostat do Prahy?

Pokud víte dopředu datum, můžete sledovat nabídky vlakových či autobusových dopravců a využít některou z jejich slevových akcí. Levné jízdenky na autobus můžete sehnat například od Regio Jetu nebo Flix Busu. Záleží, odkud pojedete a co od vás jede. Většinou je to autobusem levnější, než vlakem. Od věci není ani  spolujízda. Na jizdaspolu.cz, blablacar.cz nebo třeba jeduautem.cz (a spoustě dalších webů) najdete celou řadu nabídek sdílených cest za výrazně nižší ceny, než jsou běžné jízdenky dopravců. A navíc se cestou můžete seznámit se zajímavými spolucestujícími.

Staroměstské náměstí

Kde se v Praze ubytovat?

Nabídka hostelů v Praze je obrovská, pokud ale toužíte po stylovém ubytování za rozumnou cenu, neměl by zůstat bez vašeho povšimnutí Hotel Duo Praha. Najdete ho v sympatické lokalitě pražského Střížkova, jen asi 12 minut metrem od centra. Jestliže od hotelu čekáte trochu víc než jen střechu nad hlavou, sáhněte po balíčku Stay & Enjoy. Díky němu si totiž užijete bohatou snídani, tříchodovou večeři, bowling, saunu, a dokonce zdarma získáte dvě vstupenky na plavbu po Vltavě. Další možností je také Airbnb. Můžete si vybrat podle fotek a hodnocení a jestliže vyrážíte do Prahy autem, určitě se hodí byt, který má v ceně i parkovací místo. S tím totiž býtá v Praze problém. 

Jak cestovat po Praze?

Pokud si chcete užít trochu více čerstvého vzduchu a nemačkat se ve vydýchaných tramajích nebo metru, pohybujte se po hlavním městě na sdílených koloběžkách, kolech nebo elektrokolech. Stačí se zaregistrovat přes telefon, vypůjčit si dopravní prostředek a po ukončení cesty jej správně do určené zóny. Cena za ujetý kilometr se pohybuje v rozmezí 0 – 2 Kč. Některé  služby dokonce nabízejí krátké jízdy zcela zdarma.

Kavárna Cafioca

Kde se v Praze najíst?

V rámci hesla „zdravě, chutně a za rozumné peníze“ si zajděte na snídani třeba do kavárny Mezi Srnky, kde vám udělají ty nejlepší lívance s javorovým sirupem. Zkusit můžete také Cafiocu, kde mají celodenní snídaňové menu, nebo zajděte do Národní 38 na skvělá Bennyho vejce, avotous a mnoho dalších pochutin. Na oběd zas můžete třeba do Špejle, kde si své menu sestavíte jen a jen podle vaší chuti. Zkusit můžete i perfektní japonský ramen v restauraci Taiko. A na večeři vyrazte třeba do Manifesto Market, kde na jednom místě najdete více než 20 restaurací, bary i živá hudební vystoupení, nebo na střechu Kotvy, kde najdete restauraci a pivní terasu T-Anker s báječným výhledem na Staré město a Pražský hrad. Báječným místem, které rozhodně stojí za to navštívit, je také Skautský institut na Staroměstském náměstí, kde najdete pěkné posezení a kavárnu s bezkonkurenčními cenami, co se ostatních podniků na Staromáku týče. Navíc zde nemusíte řešit hotovost, naopak ji zde ani neberou a platíte kartou úplně ve všech stáncích, i třeba jen za hotdog.

Výhled z Aureole

Kam jít v Praze na drink?

V létě jednoznačně na náplavku, neboli na Rašínovo nábřeží, kde najdete celou řadu zakotvených lodí a pontonů v nichž se nachází bary, kluby, divadla, restaurace a další zajímavé prostory. A pokud zrovna není počasí na venkovní posezení, vyzkoušejte některou z vináren Na břehu Rhony nebo některou z klasických pivnic Lokál. Zkusit můžete i Nebe, kde mají každý den do 21 hodin Happy Hours na koktejly. Pochutnáte si na nich za krásných 69 Kč. Pokud máte rádi výhledy, na Václavském náměstí v Duplexu mají Happy Hours do 18  hodin. Z tamní terasy je perfektní výhled. A kdybyste chtěli ještě trochu víc nóbl podnik, a nevadí vám, trochu si připlatit, zkuste sky bar Aureole na Pankráci. Za drinky tu pořád zaplatíte vcelku rozumnou cenu, ale hlavně, za ten výhled  pár desetikorun navíc zaplatit rozhodně stojí.

Střecha Lucerny

Kam jít v Praze za kulturou?

Léto v Praze má nepřeberné množství výhod a jednou z nich jsou letní scény renomovaných pražských divadel. Mezi nejzajímavější patří Studio DVA na Vyšehradě nebo Ungelt nedaleko Pražského hradu. A pokud dáváte přednost spíš filmové tvorbě, zajděte do některého z letních kin, třeba do toho v prostorách bývalých kasáren v Karlíně nebo do toho před klubem Cross. Skvělý zážitek budete mít i z letního kina na střeše Veletržního paláce. A spousty zajímavých akcí najdete také v Gauči ve Stromovce. Ujít byste si při návštěvě Prahy neměli nechat ani nevšední výhled ze Střechy Lucerny, která je otevřená každý víkend a pondělí od 15 hodin až do setmění.

Valdštejnská zahrada

Co v Praze vidět?

Kromě tradičních památek, jež najdete ve všech průvodcích, byste z Prahy neměli odjet bez procházky tajuplným parkem Divoká Šárka, kde se dá v létě na několika místech i vykoupat. Nevynechejte ani prohlídku dvojvily bratří Čapků na Vinohradech a návštěvu Štefánikovy hvězdárny na pražském Petříně, z níž je krásný výhled na hvězdnou oblohu nad Prahou. Pokud máte rádi výhledy, rozhodně zajděte na Petřín nebo na Staroměstskou věž Karlova Mostu. Pěkný výhled je také z Klementina, kde najdete i jednu z nejkrsnějších knihoven na světě. Pokud vám zbyde čas, určitě omrkněte palácové zahrady pod hradem, odkud je jeden z nejhezčích výhledů na Prahu. Kousek vedle najdete Valdštejnskou zahradu s bílými pávy, kam je vstup zcela zdarma.

Šlapadla na Vltavě

Co v Praze zažít?

Jestliže vás po návštěvě památek a všemožných kulturních akcích přepadla chuť na fyzické zážitky, nazujte kolečkové brusle a projeďte se stezkou podél Vltavy z Braníka až na Zbraslav nebo si půjčte paddleboard a přímo po Vltavě se projeďte na něm. Určitě můžete využít i šlapadla. Hodina stojí 300 Kč. Pokud byste si chtěli připlatit za autíčko nebo labuť, pod 500 Kč se nedostanete. A jestliže dáváte přednost adrenalinovým zábavám, zajděte do wakeparku na rybníku Džbán.

Národní muzeum

Foto: Marta Kratochvílová

Reklama