sloni

Největší moravská zoo v současné době chová bezmála čtyři tisíce zvířat. Na ploše téměř 100 ha se nachází téměř čtyři sta nejrůznějších druhů, které dělají radost malým i velkým návštěvníkům bývalého ocelového srdce republiky.

K ostravské zoo mám speciální vztah. Chodívala jsem tam totiž jako dítě během svých prázdninových návštěv u babičky. Dodnes si pamatuji, jaký to pro městské děcko byl jedinečný zážitek vlézt do ohrady, kde se volně pohybovaly kozy a kůzlátka. Matně si také pamatuji na velkého papouška, který opakoval pár jadrných slov...

A čím se areál, jehož součástí je i Botanický park protkaný stezkami o celkové délce přes 6 km, může pochlubit dnes? Šárka Kalousková z ostravské zoo k tomu říká:

  • V posledních 10 letech prošel areál zoo výraznou proměnou - staré a nevyhovující expozice z 60. až 80. let minulého století jsou postupně rekonstruovány, příp. nahrazovány moderními chovatelskými zařízeními.
  • K novým stavbám patří např. Čitván, kde žijí medvědi ušatí ve velkém přírodním výběhu společně s hulmany posvátnými, voliéry ptáků Tibetu a Číny, Papua - rozsáhlá akvaterarijní expozice s plazy a rybami této oblasti.
  • Ve zrekonstruovaném pavilonu Tanganika je k vidění rodinka hrochů obojživelných a krokodýli štítnatí, na ostrovních expozicích pak zajímavá kolekce vzácných madagaskarských lemurů.
  • V dubnu 2015 byl otevřen rozsáhlý chovatelský komplex Pavilon evoluce, který obývají šimpanzi, vzácní kočkodani Dianini a dalších více než 20 druhů živočichů z oblasti deštných lesů západní Afriky.

Zoologická zahrada Ostrava

Skupina vzácných kočkodanů Dianiných patří k největším chovným skupinám tohoto druhu na světě. V Zoo Ostrava se jim daří - ve skupině v novém Pavilonu evoluce je k vidění několik mláďat...

Zoologická zahrada Ostrava

Nový Pavilon evoluce je největší stavbou v Zoo Ostrava. Najdete v něm na 200 zvířat.

Zoologická zahrada Ostrava

Rodina vyder malých se rozrostla o pět mláďat - dvě samičky a tři samečky.

Zoologická zahrada Ostrava

V jarním období je zoo zaplavena rozkvetlými rododendrony a azalkami.

Zoologická zahrada Ostrava

Od května do srpna probíhá každý den komentované krmení zvířat.

Zoologická zahrada Ostrava

Zejména u dětí je oblíbená expozice s domácími zvířaty, kde si mohou pohladit kozy a ovečky.

Zoologická zahrada Ostrava

Sloní stádo s mláďaty

Zoologická zahrada Ostrava

Safari - jízda vláčkem mezi stády kopytníků: z Afriky přes Persii až do Indie.

Zoologická zahrada Ostrava

V pavilonu Papua jsou k vidění varani papuánští - nejdelší ještěři světa.

Zoologická zahrada Ostrava

Hroší rodina obývá zrekonstruovaný pavilon Tanganika.

Zoologická zahrada Ostrava

Letos očekávají odchov dvou mláďat orlosupů bradatých - obě by měla být následně vypuštěna do volné přírody.

  • V areálu nechybí ani řada dětských hřišť a herních koutků včetně expozice s domácími zvířaty.

Zoo Ostrava je otevřena každý den v roce od 9 hod. Areál je z velké části uzpůsoben i handicapovaným spoluobčanům. Více informací najdete na www.zoo-ostrava.cz.

Přečtěte si také:

Reklama