Ostrov Lanzarote nabízí spoustu míst, která stojí za prozkoumání. Z široké nabídky si vybere jak milovník preferující ležení u pláží, tak i nadšený dobrodruh. Pokud se někde ztratíte, tak se ničeho nebojte, místní obyvatelé jsou velmi přátelští a kromě španělštiny se s nimi dorozumíte i v angličtině. Kromě příjemné atmosféry je celý ostrov pod ochrannou rukou světové organizace UNESCO, která ho prohlásila za jedinečnou biosférickou rezervaci.

Pokud se rádi procházíte a objevujete zajímavá místa, navštivte Národní park Timanfaya. Ostrov Lanzarote vznikl díky bouřlivé sopečné činnosti a právě zmiňovaný ostrov je názornou ukázkou vulkanické historie ostrova. Park se nachází na jihozápadě ostrova v horském masívu Montañas del Fuego a hned pod ním je spící sopka. Všude okolo jsou k vidění pozůstatky vulkanické činnosti, gejzíry a horský písek. Z bezpečnostních důvodů vás budou provázet zkušení průvodci a díky nim se dostanete nejlepšími cestami k nejzajímavějším místům.

Timanfaya

Pokud chcete raději odpočívat a relaxovat na písku, tak můžete vybírat z více než 90 pláží. Pokud máte ráda luxus, zvolte letovisko Costa Teguise. Všude v okolí jsou pětihvězdičkové hotely s vysokým standardem. Pláží je zde celkem pět a můžete se tady věnovat různým vodním sportům.

Costa Teguise

Mezi neustále navštěvované a oblíbené letovisko patří Puerto del Carmen. Téměř až k letišti se táhnou písečné břehy, takže pláže budete mít ihned v blízkosti, jakmile dorazíte. Na promenádě Avenida de las Playa najdete spoustu restaurací, barů a obchodů, kde se zabavíte po nocích. A až do noci si můžete užívat život na diskotékách, nejpopulárnější je podnik Paradise.

canaria

Pokud toužíte po nezapomenutelném zážitku, jeďte na severní pobřeží ostrova Lanzarote. Zde leží záliv El Golfo. Místo vzniklo pomocí vulkanické činnosti v roce 1730 a vzniklá laguna vyplňuje základ tohoto sopečného kráteru. Barvu zeleného jezera dotvářejí vodní řasy, které žijí na dně této vody. Všude okolo jsou černé pláže a sopečné útvary. Toto místo je hrou barev a stojí za návštěvu.

Canaria

Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast - cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 7, případně na telefonu: +420/221969224 mobilní operátor 602313049, fax 224946391 nebo 224 948025

Canaria travel

Čtěte naše články

Reklama