Žluté lázně

Žluté lázně se nacházejí v Podolí, a kromě osvěžujícího koupání v řece Vltavě, na jejímž břehu leží, si zde užijete také mnoho dalších aktivit. Sportovci a aktivní jedinci si zde přijdou na své při hraní beach volejbalu nebo stolního tenisu. Využít mohou paddle boardy, šlapadla nebo motorové čluny. K zapůjčení jsou zde také longboardy, kolečkové brusle nebo třeba koloběžky.

Najdete zde ale také několik barů a tančírnu. Milovníci kultury pak jistě ocení rozmanité akce, které se zde každoročně konají.

Ti, kteří přišli pouze relaxovat ale zklamaní určitě nebudou. Opalovat se mohou na rozsáhlých travnatých plážích, písečné pláži či na mole. Rodiče (a samozřejmě malé děti) jistě potěší dětský koutek, který zahrnuje brouzdaliště, bazénky nebo dětské třeba divadélko.

Samozřejmě se zde po vydatných aktivitách můžete posilnit dobrým jídlem a pitím.

V roce 2002 zasáhla areál Žlutých lázní ničivá povodeň, takže prošly rozsáhlou rekonstrukcí.

Zlute-lazne.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

Přírodní koupaliště v Modřanech

Pokud chcete dokonale zrelaxovat ve stínu stromů, ke štěstí vám stačí čistá voda, travnaté pláže a obejdete se bez množství služeb, pak pro vás bude koupaliště v Modřanech tím pravým.

Překvapit vás ovšem může teplota vody, která je vzhledem k rychle proudící vodě poměrně nízká.

Jestliže byste ale přeci jen rádi nějakou tu aktivitu, v blízkosti koupaliště se nachází golfového hřiště Hodkovičky.

Hostivařská přehrada

Hostivařská přehrada se nachází v pražských Hájích, klidnější části Prahy. Zároveň se jedná o největší vodní plochu na území hlavního města. Na jejím břehu se pak rozkládá přírodní koupaliště Hostivař. Na výběr budete mít opět z travnaté i písečné pláže, stačí se rozhodnout, co je vám příjemnější.

Beach volejbal, nohejbal nebo třeba tenis si zde zase užijí ti, kteří nevydrží ležet na ručníku moc dlouho. Vyzkoušet zde ale můžete také adrenalinovější atrakce.

Nebudete zde ani strádat hladem, k dispozici máte stánky s rychlým občerstvením.

Přírodní koupaliště Motol

Toto koupaliště ocení zejména ti, kteří mají malé děti. Koupaliště, které je napájeno Motolským potokem, je totiž poměrně málo hluboké a má písčité dno. Dospělí zde zrelaxují ve stínu stromů, keřů a rákosí.

Ping pong a volejbal si zde také zahrajete a hlad zaženete v místním bufetu.

Zdroj info: kudyznudy, instagram@hostivarska_prehrada, praha.eunavylet

Reklama