povleceni

Bílé povlečení bývalo kdysi samozřejmostí. To luxusnější, damaškové, dostávaly nevěsty do výbavy. No a možná dodnes přebývá netknuto na dnech jejich skříní. A tak se ptám: proč tomu tak je? Proč upadlo bílé povlečení v zapomnění a najdeme ho jen na fotkách „vystajlovaných“ ložnic.

Zkusím si na to odpovědět sama: Bude to asi tím, že dříve skoro žádné jiné nebylo a zevšednělo nám. Přišlo nám moc obyčejné, jako povlečení v nemocnicích. Toužili jsme po vzorečcích a barvách, a když jsme si je konečně mohli koupit, o to „obyčejné“, bezbarvé, nudné a zastaralé jsme ztratili zájem. A kde není poptávka, není ani nabídka, tudíž je prodejci přestali objednávat a výrobci vyrábět.

Moje teorie je sice velmi zjednodušená, ale přirovnala bych ji k oblibě bílých stěn. Ty měl skoro každý, a když jsme objevili kouzla barev, na bílé stěny alespoň na nějaký čas zapomněly. Až teď s odstupem let se k nim zase začínáme vracet a nacházet jejich prostý půvab a čistotu.

A tak jak roste obliba bílých stěn, mohla by vzrůst i obliba čistě bílého povlečení, které dodává našim ložnicím světlo, prostor, vzdušnost… zkrátka, všechna nej. Včetně jednoduché údržby. (Samozřejmě vyjma žehlení).

Ale po bílém povlečení se slehla zem. Můžete mít všechny možné vzory, barvy, potisky, motivy, na co si vzpomenete, ale když hledáte bílé, nenajdete nic. To bych nevěřila. A já po něm tak toužím. Ještěže mi zbylo nějaké po babičce. Ale i když je bílé, je to přece jen každý pes, jiná ves, jak se říká. Jedna deka z obyčejného bílého plátna, druhá ze zmíněného damašku. Jen polštáře mám jednotné, krásně vyšívané.

Ale zatím se musím spokojit s tím, co mám a čekat, až si bílé povlečení budu moci koupit.

Jak jste na tom vy, milé ženy-in? Jakou barvu povlečení upřednostňujete? Máte doma nějaké bílé povlečení, nebo ho vůbec nepoužíváte? Napište nám svůj názor.

Zdroj foto: image: Dulux.cz, produktové: Westwing.cz

Čtěte také:

Reklama