Když jsme mladí, máme haldu volného času. Kam se nám později ztrácí?
Rozhodla jsem se tomu přijít na kloub.
Vzala jsem papír a tužku a psala, co vlastně za celý den dělám a kolik času tomu věnuji. Napsané mě nutí k racionálnímu jednání.
Ke každému problému si napíšu ještě:
* co už jsem udělala
* co udělat mám
* jak situaci řešit
Pokud se tam objeví, že nevím, tak kdo to ví?

LUXOVÁNÍ – postupně z bytu likviduji koberce, náročné na údržbu a nahrazuji plochou, kterou lze vytřít mokrým mopem
STAROST O KVĚTINY, PSA A RYBIČKY – tady se mi žádná úspora času neukázala
NÁKUPY – vyrazíme s mužem 1x za 14 dní na velký nákup, jinak drobné nákupy řeším v okolí bydliště při procházce s vnoučaty či psem.
ŽEHLENÍ – úspěšně likviduji nákupem nežehlivých oděvů, krepového povlečení a papírových kapesníků
NÁVŠTĚVY – postupně jsme protřídili na ty, které rádi vidíme (a oni nás?), a zbytek likvidujeme v zárodku
TELEFONY – tam platí podobné síto.
Jsem opravdu ochotná s kamarádkou probrat její problém, ale pokud mi v měsíčních intervalech říká stále to samé, tak na to čas tedy nemám
VAŘENÍ – pokud není vaším hobby, tak to zkuste takhle – navařím najednou více jídel a některá zamrazím. Potom postupně sníme, vždy s čerstvou přílohou – mám v zásobě brambory, těstoviny a rýži.
FINANCE– jsem vyřešila účtem, který obsluhuji z domácího počítače. Co lze, je na trvalém příkazu. Ostatní – třeba záloha na daň, mám v předstihu poznamenané v kalendáři.
OPRAVY V BYTĚ – pokud nemáte právě doma kutila, nehazardujte s jeho zdravím – a vaším duševním – a rovnou objednejte odborníka. Několikrát jsem zažila pěkné dusno a stejně to nebylo podle mých představ.
NEPŘÍJEMNÉ POCHŮZKY – jako lékař, oprava brýlí a s vnučkou na rovnátka - soustředím do jednoho dne. Je to sice na mrtvici – ale večer ta úleva, že je zase na čas pokoj.
PROVĚTRÁNÍ BYTU – čas od času mě chytne veliký běs proměny. Při té příležitosti odvážně vyhodím i dlouho schované věci, pro které ovšem nemám použití či jsou nefunkční.

A jak jste na tom vy?    

 
Reklama