penisPodmanivé oči, upřímný usměv, ušlechtilé ruce... To jsou údajně nejčastější ukazatele, které ženu na první pohled na muži zaujmou. Větší „dračice“ pak připouštějí, že je nejvíc „dostane“ jejich svalnaté, vypracované pozadí, a teprve potom zjišťují, zda objektu neschází noha, nemá jen polovičku zubů, nebo zda není o dvě hlavy menší.

Ale ani toto upřímné doznání není ještě zcela pravdivé. Překvapivě vychází najevo, že velká část ženské populace nad všechny viditelné klady (pohledná tvář, sošná postava, záplava kadeří) ocení, když má mužský protějšek pořádnou bouli vepředu v kalhotách.

Už teď slyším pohoršené komentáře prudérních čtenářek, že NIKDY! Že tak přízemní nejsou a že na první pohled upřednostňují celkově slušný dojem a sympatické vystupování a že na velikosti přece vůbec nezáleží. Ale přiznejme si, záleží, milé dámy, záleží!

Vzpomínáte, jak za módy těsných plavek „adamek“ pánové (podobně jako ženy nosily v podprsence kapesníky a v drdolu smotané punčocháče) doháněli tělesné nedostatky v inkriminovaných partiích nošením různých náhražek? Srolovaných ponožek, tub od šamponu (zelené od březového, žluté od žloutkového)?

Už tenkrát jim bylo jasné, oč nám ženám ve skutečnosti kráčí...

Kolik měří správný penis?

„Průměrná délka penisu ve flacidním, tedy v tom »schlíplém« stavu, je u Evropana něco kolem deseti centimetrů, u tmavé rasy si můžete několik centimetrů přidat a u žluté naopak odečíst. Jsou to ovšem jenom průměry, na ně bych nesázel,“ říká gynekolog a sexuolog MUDr. Zlatko Pastor.

„Stejně tak jako na pověry o přímé úměře mezi velikostí pyje a délkou nosu či velikosti nohy.“ Podle Pastora byla nejedna žena rozčarována poté, co se muž vysvlékl ze svých sedmačtyřicítek bot, a pak z toho ostatního.

Faktem je, že u mužů s relativně menším penisem bývá jejich erekce proporcionálně větší. Čili tomu více vyvinutému v klidové »schlíplé« pozici nabude při ztopoření zhruba o jednu čtvrtinu, kdežto menší penis se při erekci zvětší až o třetinu, čímž se jejich velikosti mohou do určité míry vyrovnat. „Pohybuje-li se muž v běžných průměrech, má velikost penisu na sexuálním uspokojení ženy pramalý vliv.“

penisMalý penis – špatný sex?

„Existují však i takové ženy, které připisují délce a tloušťce penisu velký význam. Není jich sice mnoho, ale velké penisy prostě zbožňují,“ říká Zlatko Pastor. „Skutečný problém nastává v situaci s velmi malým, ale i s penisem velkých rozměrů.“

Termín mikropenis je vyhrazen pro kategorii penisů do tří centimetrů. V takových případech nastávají už skutečně technické problémy při pohlavním styku. Méně vnímavé ženy by možná nemusely ani postřehnout, že se o nějaký sex vůbec jedná.

Ale ani se supervelkým penisem není vždy vyhráno. Ženy to někdy bolí, a musí-li být oba partneři při souloži stále na opačné straně postele, či si při sexu sotva vidí do očí, není také zrovna ideální. V těchto případech asi platí ta známá „zlatá střední cesta“.

Abychom si ověřili to, o čem tady píšeme, zeptali jsme se několika žen, kam se vlastně pánům dívají. A výsledek? Alespoň očima kontrolují jejich mužství!

Představte si, že před vámi stojí muž. Nasaďte si imaginární tmavé brýle, aby nikdo nepoznal, kam jste právě upřela svůj zrak. A teď pravdivě odpovězte na tyto otázky: Kam se muži podíváte jako první? Díváte se mu na zadek, nebo kontrolujete vyboulení poklopce? Kam se díváte častěji? Přečtěte si, jak odpověděly oslovené dámy:

Míša

Já se nejdřív podívám do očí, na ruce, pak na zadek. Musí ho mít samozřejmě hezkej. Přiznám se, že i zepředu mé oko spočine rádo...

Jana

Ideální chlap má bouli jak vepředu, tak vzadu – to od nabité peněženky (smích). Kam se dívám jako první? To záleží, na jakou stranu je pán otočen a v jaké pozici je vůči mně. Pokud míjím muže na ulici, kouknu na postavu – miluju široká ramena pořádných chlapáků – a samozřejmě jako řada mých kamarádek na poklopec. Pokud má ten dotyčný viditelné tetování, často ani nekoukám na nic jiného. Pravda, že jednou jsem viděla jednoho s tetovaným podbřiškem a zbytek kérky se ztrácel kdesi v kalhotách. To dokázalo moji fantazii nabudit opravdu hodně.

Eva

Liší se to podle toho, která část těla mě právě zaujme, která je nejvýraznější. Pokud má výrazný rozcuch, prohlížím si jeho vlasy. Má-li pěkný obličej, hledím mu do tváře. Když je hodně osvalenej, prohlížím si jeho svaly i po celém těle. A pokud má v místě poklopce jednu velkou bouli, přiznávám, že občas sklouzne můj zrak i tam. Pokud ke mně stojí zády, i na zadek se kouknu.

Monika

Pokud se toho dotyčného chystám oslovit a očekávám, že to dojde někam dál, nejdřív musí schvalovacích procesem projít i jiné věci (Není zanedbaný? Nesmrdí? Vypadá k světu?) a pak se samozřejmě podívám i níž. Vybavenost se zkontrolovat musí. Ráda vím, do čeho jdu. Celkem dobré příležitosti jsou teď na koupalištích. Bohužel nudapláže obsazují pánové starší (smích).

Zkrátka, ruku na srdce, milé dámy, penis je na muži velkým lákadlem. Jak byste na tyto otázky odpověděla vy?