64c39a56403bfprofimedia-0791831167.jpg
Falguni Shane Peacock / Foto: Profimedia

Módní gala, pořádané společně Fashion Design Council of India (FDCI) a Hyundai Motor India, se koná od 25. července do 2. srpna v hotelu Taj Palace. Už 16. ročník minulé pondělí zahájila svou přehlídkou značka Falguni Shane Peacock s kolekcí příhodným názvem Renaissance Reverie, která vzdává hold umění barev a nabízí podmanivý pohled do éry renesance prostřednictvím zářivé řady odstínů.

64c39a7fa323cblobid0.jpg
Falguni Shane Peacock / Foto: Profimedia

Ritu Kumar, která je v oboru více než 50 let, představila kolekci, která propojila tradiční etnické vzory s proslulým řemeslným ručním vyšíváním návrhářky, spolu s moderními prvky, jako jsou vyšívaná body kombinovaná s pláštěnkami, elegantní tekuté šaty a stylové halenky bez ramínek.

Varun Bahl zase představil kolekci Inner Bloom. Představuje řemeslné výšivky s krásnými 3D květinami se zaměřením na mladé a hravé siluety v živých barvách. Zahrnuje svatební couture kousky pro současnou i moderní nevěstu se snovými, experimentálními a nápaditými vzory.

FotoJet-2-.jpg
Nahoře: Ritu Kumar, dole: Varuh Bahl / Foto: Profimedia

Krásné modely ukázal i Gaurav Gupta, který se proslavil nejen v Indii, ale i mezinárodně. Předvedl svou kolekci nazvanou Hiranyagarbha. Kolekce představuje cestu od narození k harmonii s vesmírem. „Vynořuje se z nedotčené nicoty, kde sídlí všechny možnosti metamorfózy. Proplouvá vesmírným cyklem prvků a symbolizuje stvoření a pohlcení zpět do nejvyšší reality, Brahman. Ostrost prvního světla je představována absolutní bílou a lesklými duhovými perlami, které připomínají prázdné plátno,“ vysvětluje návrhář dle webu Indian Express.

FotoJetr-2-.jpg
Suneet Varma / Foto: Profimedia

Dále se během přehlídek představili nebo ještě představí také návrháři Kunal Rawal, Tarun Tahiliani, JJ Valaya, Anamika Khanna, Rimzim Dadua, Suneet Varma. Celou akci pak svou přehlídkou uzavře Rahul Mishra, který nedávno předvedl novou kolekci nazvanou We the People na pařížském týdnu módy.

Předseda FDCI Sunil Sethi o události podle The Print India řekl: „India Couture Week v 16. ročníku přináší do popředí prastaré řemeslo vybroušené tak, aby vyhovovalo současnému vkusu!“


Zdroje: Indian Express, The Princ India, DailyO

Reklama