Sice v zimě mrzne a letní sluníčko je ještě daleko, řada z nás ale přemýšlí nad tím, kam se v létě vydá na dovolenou. Pro mnohé je to už takové těšení na léto – právě v tomto nevlídném počasí je dobré mít před sebou cíl, na který se těšíme.

Oslovili jsme zástupce cestovní kanceláře Fischer, aby nám odpověděl na několik otázek týkajících se letní sezóny a chování českých turistů:

Fisher

Jaké jsou nejoblíbenější destinace pro české turisty?
Turecko a Španělsko už léta patří k nejpopulárnějším destinacím. Řecko a Egypt se vrátily v předprodejích na výsluní zájmu. V loňské sezoně byl o tyto země největší zájem až v průběhu last minute sezony, letos patří k nejoblíbenějším už během předprodejů. Obě se loni potýkaly s negativním mediálním obrazem, lidé často s obavami sledovali obrázky z demonstrací v Egyptě a Athénách. Na místě se ale pak přesvědčili, že situace v letoviscích je absolutně bezproblémová. Proto si letos rezervují dovolenou za výrazné slevy či s dětmi zdarma už v předstihu.

Proč se těší takové oblibě?
V Turecku lidé oceňují především poměr ceny a nabízené kvality. Za rozumné peníze zde na vás čekají hotely 4-5* úrovně a téměř vždy stravování all-inclusive nebo dokonce ultra all-inclusive. To stejné platí pro Egypt. Španělsko a jeho ostrovy jsou klasikou, lidé je důvěrně znají, vědí, co je tam čeká. Perfektní zázemí, skvělé jídlo, kultura. A Řecko je fenoménem samo o sobě. Milí lidé, skvělá kuchyně, destinace, kde se budete cítit dobře, skvělé si odpočinete a můžete obdivovat památky a místa, kde vznikala evropské civilizace.

Jak reagují čeští turisté na nové destinace?
U nás dobře. Třeba loňský zájem o španělskou Almérii, Maltu či Kalábrii nás příjemně překvapil. Evidentně existuje početná skupina lidí, kteří i v rámci Středozemního moře a bližších destinací chtějí objevovat nová místa a vyhnout se nejpopulárnějším letoviskům, do nichž cestují desítky tisíc lidí.

Jaký je trend posledních let - vyhledávají naši turisté možnost aktivní dovolené, chtějí poznávat zemi, místo, kde jsou a využívají výletů?
Více výletů si lidé kupují především u exotických dovolených. Pochopitelně, pokud cestujete přes půl světa, chcete zemi více poznat a vychutnat si ji. Klasická letní dovolená u blízkých moří je spíše relaxační, odpočinková a klienti obvykle nekupují více než jeden - dva zážitkové výlety.

Trendem, který se podle nás ale projevuje stále silněji, je velký zájem o dětské kluby. Rok od roku jsou populárnější. U nás se jmenují Funtazie a rodičům umožní, aby si na dovolené skutečně odpočinuly, zatímco jejich děti si hrají, rozvíjí své schopnosti a poznávají nové kamarády.

Fisher

Jaké má pro letošní sezónu nové destinace cestovní kancelář Fischer?
Letos máme dvě novinky, španělské pobřeží Costa de la Luz a řecký Samos. Tento ostrov leží v nejvýchodnější části Egejského moře v blízkosti Malé Asie, asi půldruhého kilometru od tureckého pobřeží. Díky své poloze a vápencovému podloží je celoročně plný květin a v porovnání s ostatními řeckými ostrovy působí velmi svěže. Je také rodištěm slavného matematika Pythagora.

Název pobřeží Costa de la Luz pochází od záře, kterou vydávají bílé uličky měst a čistoskvoucí písečné pláže. Pobřeží se nachází v Andalusii. Hledáte-li ve Španělsku klidnější oblast, je Costa de la Luz tím správným místem.

Ve dvanácti destinacích, které nabízí cestovní kancelář Fischer, najdete celkem 18 hotelů, které jsou označeny logem „Funtazie klub“. Co kluby nabízí?
Více najdete na http://www.fischer.cz/dovolena-male-deti/jak-to-ve-baby-funtazii-chodi

Uveřejněný článek v rubrice Cestování:

Zajímavé stránky, kde najdete více informací:

Zajímavé tipy na hotely s Funtazia klubem:

Reklama