sarong

Také zrovna nemilujete chvíli, kdy se máte poprvé svléknout do plavek? Většinou se trochu žinýrujete do doby, než se opálíte. Není pochyb o tom, že lehce snědá kůže vypadá lépe. Pod bronzem se alespoň částečně skryjí drobné nedokonalosti pleti, jako jsou žilky, modřinky, jizvičky (kdo je nemá?) a dokonce i ta nenáviděná celulitida se nezdá být tak katastrofální. Ale ještě předtím, než nachytáte onen milosrdně zlatavý tón, sebekriticky (někdy možná až příliš) prohlížíte své tělo a hledáte na něm mouchy.

sarongsarongVy ne? Jste naprosto spokojená (nebo smířená) se svou postavou? Pak jste šťastná výjimka. Většina žen a počítám se mezi ně i já, by brala pevnější zadek, delší nohy, útlejší boky a hladší kůži bez dolíčků.

Ale co se dá dělat, máme to, co máme a kvůli tomu se přece nebudeme zříkat vodních radovánek. Na koupališti, u bazénu nebo na pláži nakonec stejně zjistíme, že na tom nejsme až tak zle.

Navíc přece existuje úžasné řešení, jak své mindráky zakrýt a pozvednout si sebevědomí. Tím prostým a účelným vynálezem není nic jiného než-li pareo nebo-li sarong. Veliký šátek z tenké bavlny, viskózy nebo hedvábí, z kterého si při troše šikovnosti můžete uvázat šaty nebo sukni a to dokonce na několik způsobů.

Postup najdete ZDE.

Když šátek sladíte s plavkami (což předpokládám), máte dokonalé oblečení pro chvíle, kdy se chcete zvednout z deky nebo lehátka a nestojíte o to, aby vám někdo okukoval pozadí. Proč byste také měla stále sedět na jednom místě jako pecka? Potřebujete si přece občas dojít pro něco k pití, na zmrzlinu nebo se jen tak procházet  a pozorovat cvrkot kolem. A k tomu je sarong úplně ideální.

Jeho velikost si můžete zvolit podle toho, kolik těla chcete ukázat. Někdy postačí malý šikmo střižený trojúhelník zdobený třásněmi, který schová jen zadeček, chceme-li zakrýt stehna, ale ukázat pěkná lýtka, zvolíme si zlatou střední cestu, kdo se nehodlá spodní polovinou těla chlubit vůbec  nebo očekává větší variabilitu, pořídí si určitě ten největší.

sarong

Kde se dá takový sarong koupit?

Všude tam, kde se prodávají plavky. Ale jako všechny nadstandardní doplňky, počítejte s vyšší cenou. Nádherné, opravdu originální, a navíc velmi levné sarongy koupíte v asijských obchodech typu Sanu Babu (jsou takřka v každém středně velkém městě).

sarong

 Pokud chcete ušetřit, kupte si látku v metráži a šátek si sama ušijte.

Už jste si pořídila sarong? Jak dlouhý? Na jaký způsob ho nosíte? Umíte z něj vázat šaty? Zkoušela jste vymyslet nějakou vlastní variantu?

Reklama