Všimli jste si té zvláštní fyzikálně-matematické zákonitosti, že ať máte jakkoliv velký byt, vždycky v něm je nedostatek úložného prostoru? Řešením, které může vyhladit vrásky na vaší ustarané tváři, je vestavná skříň s posuvnými dveřmi.
Její výhodou je, že se vyrábí na míru, takže ji můžete umístit prakticky na kterékoliv místo v bytě. Nejčastěji nacházejí tyto skříně uplatnění v předsíni, kde za a) dokonale využijete prostor tzv. ode zdi ke zdi a od stropu po podlahu, a za b) ušetříte místo, protože dveře jsou „šoupací“. Velmi praktické je také umístění vestavných skříní do ložnice nebo šatny, takže máte celou garderóbu pěkně po ruce.)
Při objednávání skříně na míru byste měli mít alespoň rámcovou představu, jaké jsou rozměry místa, kam ji chcete instalovat. Ve specializované prodejně, které jsou dostupné po celé republice, si můžete vybrat ze vzorníku materiálů používaných na výplně skříní, ale i z mnoha možností lišt posuvného systému. U posuvného systému je třeba dbát na co nejdelší životnost (například kanadská firma DSH, jejíž kování u nás používá společnost INDECO, poskytuje záruku 5 let na své posuvné systémy). Posuvný systém tvoří nejdůležitější součást skříně a proto se vyplatí dbát při jeho výběru na kvalitu.
Aby skříň co nejvíce plnila praktické požadavky na skladnost a maximální využití úložných prostor, můžete ji vybavit nejrůznějšími doplňky, jako jsou teleskopické tyče na výše položená ramínka, držák žehlicího prkna a mopu nebo nejrůznější výsuvné police. Většina prodejců nabízí možnost zhotovení počítačové vizualizace zvolené skříně, která teprve ukáže výslednou podobu skříně na míru a umožní opravit i nejmenší detaily ještě před zadáním zakázky.
Navíc se nemusí v každém případě jednat o vestavěnou skříň. Nábytek, který si necháte vyrobit na míru, může stát běžně u stěny, nebo v rohu pokoje, ale může být i přesně zasazen pod skosenou stěnou v podkrovním prostoru. Jako praktické využití velké plochy posuvných dveří může být např. zrcadlo, estetický zážitek ale poskytují i lamelové dveře, nebo barevné, či mléčné sklo a nyní i horká novinka – proplétaná výplň z přírodního dřeva.
Širokou nabídku vestavných skříní s posuvnými dveřmi u nás ve všech větších městech najdete u autorizovaných prodejců firmy INDECO.