Rozvod nikdy není jednoduchá záležitost, přestože jste na všem dohodnutí a s tím druhým člověkem už nechcete žít. A když se k tomu navíc přidá ještě nějaký problém nebo spor, může se nepříjemné období rozvodu protáhnout. A může to začít nevinnou otázkou: Kdo si vezme psa?

Při rozvodech se většinou dělí majetek a řeší se péče o děti, což bývá předmětem dohadů. Pokud ale rozvádějící se pár děti nemá a na majetku se dohodne, zdá se, že by žádný problém nastat neměl. Omyl! Leona a Marek se stejně hádají, ačkoliv děti nemají, v bytě platili nájem a věci si rozdělili. Hádají se totiž o psa, a to už pěkně dlouho, protože rozvedení jsou tři měsíce.

Přečtěte si také:

Ano, i pes se může stát jádrem sporu. „Já se Maxíka nevzdám, i když vím, že je Markův, psa chtěl vždycky on, ale já ho zase častěji krmila a chodila s ním na procházky. Nemůže mi ho teď sebrat,“ říká rázně Leona. A tak se s Markem neustále dohaduje, kvůli psovi si oba dokonce nadávají a vyčítají si, kdo ho hůř krmí nebo se o něj špatně stará.

dog

„Je to fakt na hlavu, jak přijde řeč na psa, nejsme schopní se dohodnout. Jediné, co funguje, je, že se o něj střídáme, týden ho má Marek a týden já. Štve mě ale, že se kvůli tomu musíme vídat, protože si Maxe vždycky musíme předat. Nebýt psa, dneska bych se s Markem vůbec nestýkala, nemáme už nic společného.

Ty naše předávky mě dost vysilují. Nejen že se musíme potkat, ale navíc si vždycky vyslechnu tisíc rad, jak se o něj mám starat, že ho nemám moc krmit, že ho nemám v noci nechat venku, když mrzne... To všechno já ale vím, vždyť jsem s tím psem taky pět let žila! Je to snad horší, než kdybychom měli děti... I když to samozřejmě přeháním.

Každopádně doufám, že to Marka brzy přestane bavit a nechá psa jenom mně. Uvidíme, co přinese budoucnost.“

Další články v našem magazínu:

Reklama