Bez ohledu na to, jak dlouho se doma snažíme udržet vánoční atmosféru pomocí zvolna opadávajícího stromečku, jednoho krásného dne se vynoří dotěrná otázka - kam s ním?

 

Pražané se mohou radovat, protože letos odpadá tradiční vyhledávání veřejných skládek, popřípadě pokoutné a nedůstojné pohození symbolu Vánoc pod rouškou tmy u popelnic. Nová smlouva mezi magistrátem hlavního města Prahy a firmami svážejícími komunální odpad zaručuje odvoz stromků přímo od vašich popelnic. Radní doporučují jehličnaté krasavce vyhazovat den před pravidelnou zastávkou popelářů u vašeho domu, aby si snad nájemníci nezatarasili vchod do obydlí. Stromečky poté poputují do spalovny. I nadále je však možné využít sběrné dvory, které dřeviny kompostují.

 

Stejně tak se děje i v Pardubicích, kde je rovněž městem zajištěn svoz od kontejnerů, nicméně tamní představitelé dali přednost ekologické kompostaci dřeva. Zemina takto získaná se později využije při údržbě městské zeleně. Jak nelítostný proces likvidace bývalých ozdob obýváků probíhá, můžete shlédnout zde.

VVS: 1/x

Reklama