Kdybych měla hodně, hodně veliký dům, určitě bych v něm chtěla místnost, která by se vznešeně nazývala pokoj pro hosty. Jsem ovšem taková, že by mě určitě strašně štvalo, že je tahle místnost nevyužívaná, pokud u nás zrovna není nikdo na návštěvě.

Domeček sice mám, ale místa nazbyt v něm není. Navíc se teprve postupně zařizujeme, takže s ubytováním hostů máme problémy. Naposledy naši "pohostinnost" poznala Týna, kterou jsme uložili do místnosti, jež má pracovní název "moje budoucí pracovna - současná šatna". Jsou v ní skříně s oblečením a také hodně volného místa. Tady jsme milé Týně nafoukli přespávací matraci, peřiny jsme jí povlekli do voňavého kytičkovaného povlečení a slavnostně jsme jí pokojíček předali k přebývání.

Ráno se Týna vzbudila, pochvalovala si, jak se pěkně vyspala. A pak jakoby nic dodala, že spala tak tvrdě, že jí ani nevadilo, že se jí do rána matrace vyfoukla, takže spala vlastně na dlažbě.

Nechcete dopadnou jako my? Nechte si poradit od spolumajitelky obchodu s nábytkem, Ivety Holíkové.

Máte-li domeček běžných rozměrů a v něm pokoj, který slouží jako pracovna, můžete se nechat inspirovat mou kamarádkou. Do tohoto pokoje si u truhláře nechali vyrobit vyvýšenou postel, pod kterou mají pracovní koutek se stolem a knihovnou. Návštěvy tak mají kde přespávat a zároveň je tahle místnost i prakticky využita po celou dobu.

Bydlíte-li v bytě nebo je váš dům spíše malý a není v něm žádné "zbytečné" místo, je nejlepším řešením pro přenocování hostů nejrůznější rozkládací sedací nábytek

"V naší prodejně máme velké množství nejrůznějších rozkládacích sedaček a křesel. Na postel je lze proměnit nejrůznějšími způsoby. Některé jsou jednodušší, jiné složitější. Méně obvyklé je třeba rozložení sedačky sklopením postranic a opěradla," říká paní Holíková.

Zvolíte-li sedačku s jednoduchým způsobem rozkládání, je pravděpodobné, že nebude příliš vyhovující pro kvalitní a zdravý častý spánek. Pokud ale víte, že na této provizorní posteli budou hosté (nebo třeba i vy sami) spát častěji, je lepší zvolit pohovku, ze které po rozložení odložíte sedací polštáře a nahradíte je kvalitní matrací, která je k těmto sedačkám dodávána.   

"Pro přenocování kamarádů vašich dětí máme v nabídce postele do dětských pokojů, které mají druhé lůžko ukryté pod tím hlavním, v šuplíku. Stačí tedy jen vyjet šuplíkem ven a kamarád má o nocleh postaráno."

Hlavně vynechejte ty nafukovací matrace...

   
Reklama